.
wse

wse


Opublikowano: 2019-09-04

Czytamy wieliczanom 7 wrześniaBiblioteka, Campus Misericordiae, domy fundacji L’Arche, Dom Seniora Zapiecek, Dom Opieki Nestor oraz wiele innych miejsc w Wieliczce – to tutaj będzie można usłyszeć, jak „Bibliotekarze i przyjaciele czytają wieliczanom” w ramach lokalnej edycji Narodowego Czytania.


7 września wielicka biblioteka zaprasza do wysłuchania fragmentów nowel wybranych przez Parę Prezydencką na tegoroczną edycję Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji promującej czytanie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godz. 10:00 do Campusu Misericordiae - Ośrodka Wsparcia Dziennego dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Do godziny 11:00 będzie można posłuchać lektorów czytających na głos literaturę polską, a dla zregenerowania sił od godz. 11:00 - 12:00 Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce zaprasza na Plenerowe Śniadanie. / wstęp wolny/.

Jeżeli Campus Misericordiae jest dla Was za daleko, w godz. 10:00-12:00 zapraszamy do nowej siedziby wielickiej biblioteki przy pl. M. Skulimowskiego 3 (Kino Wielicka Mediateka). Tam bibliotekarze będą na Was czekać i czytać pod hasłem: Przystań. Przysiądź się. Posłuchaj. Poczęstuj się lemoniadą lub herbatą… od Bistro Kafka /wstęp wolny/.

Równocześnie, wieliccy bibliotekarze i przyjaciele biblioteki będą czytać dla podopiecznych dwóch domów Fundacji L’Arche/ Wieliczka, ul. Gwarków 3 (11:00-11:30); Śledziejowice 83 (12:00-12:30), Domu Seniora Zapiecek (10:00-10:30) oraz Domu Opieki Nestor (11:15-12:15) /czytanie wyłączenia dla podopiecznych domów/.

Ale to nie wszystko! Specjalnie na tegoroczną wielicką edycję Narodowego Czytania bibliotekarze wieliccy przygotowali krótki spot, który będzie można zobaczyć lub wysłuchać w wersji audio w kilku wielickich lokalizacjach: Lodziarnia Pistacja, Holba Pub & Bistro, Galeria Kawiarnia Zamek, Bistro Frugi (Solne Miasto), Cafe Kultura (CKiT Wieliczka), Biblioteka w Wieliczce, Cukiernia Bieniak Wieliczka, Pizzeria Trattoria Pepe Roni, portal WieliczkaCity.pl oraz w telewizji pokładowej Gminnego Transportu Publicznego Wieliczki.

To, że wieliczanie czytają już wiemy. Teraz zapraszamy do słuchania, a my dla Was poczytamy.

A jeżeli chcecie być na bieżąco z tekstami Narodowego Czytania – poniżej lista tegorocznych lektur (które oczywiście wszystkie są do wypożyczenia w wielickiej bibliotece):

Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Autor: AK

   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów