.
Opublikowano: 2012-10-30

„Dajemy przykład – Jesteśmy widoczni na drodze”


 „Dajemy przykład – Jesteśmy widoczni na drodze”  to hasło marszu edukacyjnego, który miał miejsce w październiku w Zabierzowie Bocheńskim. W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe i własnoręcznie wykonane transparenty zebrali się na podwórku szkolnym pod banerem ” Odblaskowa Szkoła- Bądź widoczny na drodze!”, który na stałe został zawieszony na murach szkolnych.

Następnie wszyscy wyruszyli w cztery strony świata. „Odblaskowi” uczestnicy marszu, poprzez hasła na transparentach, kolejny już raz apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Autorskie hasła – te zabawne jak „ Nawet bobaski noszą odblaski”, jak i te o dramatycznym brzmieniu „ Bez kamizelki na drodze widzi Cię tylko śmierć” miały na celu przekonać,, że „ z odblaskiem widoczniej, bezpieczniej”. Widok „Odblaskowego Marszu” przyciągał uwagę lokalnej społeczności oraz przejeżdżających przez Zabierzów Bocheński kierowców. Co więcej jednej z grup udało się dotrzeć do Krakowa, gdzie propagowali swoje hasła, tak skutecznie, że poszły w eter na falach Radia RMF MAXXX.

Była to jedna z licznych akcji, w których uczestniczyła nie tylko społeczność szkolna i lokalna, ale również przypadkowi uczestnicy ruchu drogowego. Przypomnijmy, że szkoła ta w ubiegłym roku szkolnym zajęła II miejsce w II edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła” i zachęcona sukcesem kontynuuje działania nie tylko  w czasie trwania konkursu.

Bożena Machowska
(Koordynatorka konkursu)
 
 Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych