.
Opublikowano: 2012-10-30

„Dajemy przykład – Jesteśmy widoczni na drodze”


 „Dajemy przykład – Jesteśmy widoczni na drodze”  to hasło marszu edukacyjnego, który miał miejsce w październiku w Zabierzowie Bocheńskim. W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe i własnoręcznie wykonane transparenty zebrali się na podwórku szkolnym pod banerem ” Odblaskowa Szkoła- Bądź widoczny na drodze!”, który na stałe został zawieszony na murach szkolnych.

Następnie wszyscy wyruszyli w cztery strony świata. „Odblaskowi” uczestnicy marszu, poprzez hasła na transparentach, kolejny już raz apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Autorskie hasła – te zabawne jak „ Nawet bobaski noszą odblaski”, jak i te o dramatycznym brzmieniu „ Bez kamizelki na drodze widzi Cię tylko śmierć” miały na celu przekonać,, że „ z odblaskiem widoczniej, bezpieczniej”. Widok „Odblaskowego Marszu” przyciągał uwagę lokalnej społeczności oraz przejeżdżających przez Zabierzów Bocheński kierowców. Co więcej jednej z grup udało się dotrzeć do Krakowa, gdzie propagowali swoje hasła, tak skutecznie, że poszły w eter na falach Radia RMF MAXXX.

Była to jedna z licznych akcji, w których uczestniczyła nie tylko społeczność szkolna i lokalna, ale również przypadkowi uczestnicy ruchu drogowego. Przypomnijmy, że szkoła ta w ubiegłym roku szkolnym zajęła II miejsce w II edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła” i zachęcona sukcesem kontynuuje działania nie tylko  w czasie trwania konkursu.

Bożena Machowska
(Koordynatorka konkursu)
 
 Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów