.
wse

wse


Opublikowano: 2014-10-02

Debata o cukrzycy w Poniedziałkowym Klubie Seniora


6 października zapraszamy do Solnego Miasta na debatę „Cukrzyca – epidemia XXI wieku?”.

 
Do czego może prowadzić nieleczona cukrzyca? Jak zapobiegać tej chorobie? Jak często seniorzy powinni badać krew? Na te i inne pytania odpowiedzą goście debaty, która odbędzie się 6 października w Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.  Spotkanie organizuje Instytut Łukasiewicza we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Wieliczce w ramach Poniedziałkowego Klubu Seniora. Początek o 16.00.

W debacie wezmą udział:
• prof. dr hab. Jacek Sieradzki – specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog, endokrynolog, Szpital Uniwersytecki w Krakowie,
• dr Krzysztof Czarnobilski – specjalista chorób wewnętrznych, geriatra, zastępca dyrektora ds. lecznictwa oraz ordynator oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii Szpitala MSW w Krakowie,
• Gabriela Nowakowska – dietetyk.

Debatę poprowadzi Maciej Zdziarski, prezes Instytutu Łukasiewicza. Słuchacze będą mogli zadawać pytania ekspertom i w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę o jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych osób starszych w Polsce.

Spotkanie jest częścią projektu „Senior i zdrowie. Dyskusje o zdrowym starzeniu w Małopolsce”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

Zapraszamy!