.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-09-25

Detoks alkoholowy w Krakowie – ratunek dla alkoholika i nie tylko

detoks alkoholowy Kraków

Detoks alkoholowy to prosty i skuteczny sposób na odtrucie organizmu z toksyn zalegających w nim w wyniku nadużywania substancji odurzających. Nie zawsze jednak jest to proces szybki. Na prawidłowo przeprowadzony detoks składa się bowiem wiele elementów, które następują jeden po drugim, w określonym czasie. Nie bez przyczyny wszystkie etapy odtrucia powinny odbywać się pod okiem specjalistów. Tylko wtedy jest ono bowiem całkowicie bezpieczne dla alkoholika.


Ponieważ detoks alkoholowy wiąże się z koniecznością abstynencji, jest dla osoby uzależnionej przeżyciem trudnym i bolesnym. Wymuszenie wstrzemięźliwości powoduje wystąpienie niepokojących dolegliwości zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Jeśli odtrucie przeprowadzane jest w sposób nieprofesjonalny (np. w warunkach domowych), z góry skazuje się je na niepowodzenie. Alkoholikowi brak bowiem zazwyczaj silnej motywacji wewnętrznej, która pomogłaby mu pokonać chęć przerwania detoksu i ponownego sięgnięcia po alkohol.

Etapy odtrucia alkoholowego


Głównym celem detoksu alkoholowego jest przerwanie ciągu alkoholowego i złagodzenie wszelkich dolegliwości związanych z przebiegiem choroby alkoholowej. Alkoholik najczęściej pije nieprzerwanie przez dłuższy czas, czym doprowadza swój organizm do skraju wytrzymałości. Nadmierne i długotrwałe spożywanie wszelkich substancji odurzających prowadzi do występowania zaburzeń w gospodarce wodno-elektrolitowej. Bezpośrednim i widocznym ich objawem jest niedobór elektrolitów, minerałów i witamin.

Dlatego też pierwszym etapem odtrucia alkoholowego jest uzupełnienie wszelkich niedoborów w organizmie alkoholika. W tym celu stosuje się mieszanki witaminowe dostarczane do ciała pacjenta w formie wlewów dożylnych. Ta droga podania umożliwia maksymalne wchłanianie substancji odżywczych. Szybkość podania i wchłaniania elektrolitów sprzyja osłabieniu pierwszych objawów głodu abstynencyjnego. Następnie przechodzi się do oddziaływań psychoterapeutycznych. Jeśli istnieje taka potrzeba, wspiera się pacjenta również farmakologicznie (głównie przy wykorzystaniu środków przeciwbólowych i uspokajających). Detoks alkoholowy w Krakowie przeprowadzany jest w sposób kompleksowy w Centrum Medycznym Galmedic. Obejmuje wszystkie konieczne etapy odtrucia.

Osoby uzależnione od alkoholu potrafią spożywać substancję odurzającą przez dłuższy czas bez konieczności robienia sobie przerw. Dni, tygodnie, a nawet miesiące picia nazywa się ciągiem alkoholowym. Bezpieczne przerwanie tego ciągu możliwe jest tylko pod okiem specjalisty. Wszystko ze względu na specyficzne reakcje każdego organizmu na brak substancji odurzającej. Gwałtowne odstawienie alkoholu niesie ze sobą znaczne ryzyko wystąpienia zespołu abstynencyjnego. Jest to oczywisty objaw, będący reakcją organizmu na głód biochemiczny. Ponieważ wszelkie związki zawarte w alkoholu biorą aktywny udział w procesie metabolizmu, organizm rozpoznaje je i kojarzy z uczuciem przyjemności i relaksu. Gdy ich zabraknie, ciało alkoholika „buntuje się” i upomina o brakujące substancje.

Detoks alkoholowy w Krakowie


Usługi dostępne w Centrum Medycznym Galmedic w Krakowie umożliwiają detoks alkoholowy nie tylko osobom uzależnionym od substancji odurzających. Oczywiście dla nich odtrucie alkoholowe jest jednym z elementów kompleksowej terapii alkoholizmu, prowadzonej przez specjalistów pracujących w placówce. Niejednokrotnie bywa jednak i tak, że pacjentami są również osoby, które chcą się odtruć jednorazowo. Po suto zakrapianej imprezie borykają się z objawami zatrucia alkoholowego. Domowe sposoby na kaca zawodzą, a jego symptomy potrafią być niezwykle uciążliwe i długotrwałe. Na pomoc przychodzi właśnie detoks alkoholowy.
O ile w przypadku osób uzależnionych trwa on długo, o tyle u pacjentów po jednorazowych „wyskokach” kończy się po kilku godzinach. Wystarczy wypłukanie resztek toksycznych produktów przemiany alkoholu i szybkie uzupełnienie elektrolitów, by pacjent odczuł niemal natychmiastową ulgę. W tym przypadku efekt jest bardzo szybki i trwały. W przypadku osób uzależnionych przeprowadzenie detoksu nie jest tak łatwe. Wszystko ze względu na czas trwania ciągu i natężenie ilości spożywanego alkoholu. Im dłużej i więcej alkoholik pije, tym trudniej skutecznie przeprowadzić detoks alkoholowy.

Skuteczność a niepowodzenia


Bezpieczny detoks alkoholowy w Krakowie powinien być przeprowadzany wyłącznie w specjalnie przygotowanych do tego celu placówkach. Dzięki temu pacjent unika ryzyka związanego z występowaniem objawów zespołu odstawienia. Ponieważ zawsze musi on się liczyć z tym, że takowe wystąpią, powinien pozostawać pod okiem specjalistów. Tylko oni mają odpowiednią wiedzę i sprzęt, by szybko i skutecznie służyć pomocą.

By był jak najskuteczniejszy, detoks alkoholowy powinien trwać od kilku do kilkunastu dni. Oczywiście, jego długość może ulec zmianie ze względu na indywidualne predyspozycje i możliwości każdego pacjenta. Można go wydłużyć, ale i skrócić. Niepowodzenia odtrucia najczęściej związane są z nieprawidłowym sposobem jego przeprowadzania. Zwłaszcza jeśli pacjent przebywa w domu bez opieki. Również zastosowanie detoksu bez wsparcia pozostałych elementów kompleksowej terapii alkoholizmu skazane jest na niepowodzenie.

Ile kosztuje detoks alkoholowy?


Ceny pakietu opieki polegającej na podaniu wysokiej jakości płynów i kroplówek, środków farmaceutycznych oraz z wykwalifikowanym personelem pozostającym do dyspozycji pacjenta zaczynają się już od 600. Uzależnione są one od długości trwania kuracji odtruwającej. Ustalając koszty odtrucia alkoholowego, bierze się pod uwagę wszystkie istotne w tym procesie czynniki. Ważna jest nie tylko długość trwania ciągu, ale i ilość wypijanego alkoholu, ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego, czas trwania nałogu, a nawet wiek, waga i płeć chorego.

artykuł sponsorowany

 
Detoks alkoholowy w Krakowie – ratunek dla alkoholika i nie tylko - zobacz zdjęcia
odtrucie alkoholowe Kraków
odtrucie alkoholowe Kraków   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek