bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-01-31

Do Wieliczki przyjeżdża lider rozgrywek!Sezon zasadniczy powoli chyli się ku końcowi, przed nami zostało jeszcze 6 kolejek w których nasze zawodniczki rozegrają 5 spotkań o punkty. Tydzień po rozegraniu ostatniego meczu (6 marca w Szczyrku) przyjdzie nam rozpocząć najważniejszy etap rozgrywek, czyli pucharową fazę play-off, która finalnie ma doprowadzić do Mistrzostwa I Ligi!


Zanim jednak to nastąpi, czeka nas kilka ciekawych pojedynków, w tym najbliższy w Wieliczce (1 lutego g. 18:00), kiedy to podejmiemy przed własną publicznością niekwestionowanego lidera rozgrywek, drużynę JOKER MEKRO ENERGOREMONT Świecie!

Nasze najbliższe rywalki idą przez fazę zasadniczą jak idealnie naoliwiona maszyna, która zaledwie tylko raz (!) musiała uznać wyższość swojego rywala, a miało to miejsce 6 stycznia br. Kiedy to w istnej „paszczy lwa”, czyli hali w Świeciu górą okazały się zawodniczki z Jarosławia, które jako jedyne zaznały smaku zwycięstwa nad ekipą ze Świecia.

Nie mamy nic przeciwko temu, aby w sobotni wieczór równie mocno cieszyły się nasze Tygrysice, które na pewno stać na pokonanie swojego rywala i sprawienie wielkiej niespodzianki wszystkim związanym z Klubem Solna Wieliczka.

W ostatnim meczu nasze zawodniczki wywiozły z Ostrowca Świętokrzyskiego komplet punktów, pokonując miejscowe KSZO 3:0 i tym samym odegrały się za swoją pierwszą porażkę w aktualnym sezonie, kiedy to w wielickiej hali lepsze okazały się właśnie zawodniczki ze Świętokrzyskiego.

Ostatni pojedynek na pewno dodał nam dużo pewności i pozwolił zapomnieć o wcześniejszych dwóch niepowodzeniach, które na pewno siedziały z tyłu głowy i nie dawały spokojnie grać. Teraz jednak nastroje są zgoła odmienne! Wszak po dobrym meczu w Ostrowcu wracamy na zwycięską ścieżkę a teraz na dodatek naszym rywalem jest lider, którego pokonanie zrekompensuje wszystkie poprzednie niepowodzenia.

Świecianki natomiast swoje dwa ostatnie mecze wygrały, ale były to zwycięstwa 3:2, co na pewno pozostało w mięśniach naszych przeciwniczek i należy próbować ten fakt wykorzystać w sobotę.

Liczymy na bardzo ciekawy mecz, który będzie istnym świętem siatkówki w Wieliczce i przyciągnie na trybuny Solnego Miasta pokaźną ilość kibiców, którzy swoją obecnością, oraz dopingiem będą naszym siódmym zawodnikiem i wspólnie sięgniemy po końcowy tryumf.

W tym spotkaniu naprzeciw siebie stanie wiele indywidualności, które składają się w jednej jak i drugiej drużynie na kolektyw, który potrafi grać w siatkówkę i zaprezentuje wachlarz nietuzinkowych akcji.

Warto zwrócić uwagę na pojedynki poszczególnych zawodniczek:

Na prawych skrzydłach zagrają Ewa Bimkiewicz, oraz Izabella Trocińska w brawach Solnej, oraz Oriana Miechowicz i Wiktoria Kowalska z Jokera. Nasza pierwsza atakująca po rozegraniu 18 meczów legitymuje się następującą metryczką: 277 zdobytych punktów, w tym 19 asów serwisowych i 28 bloków punktowych. Izabella natomiast uzyskała dotychczas 28 punktów, 1 as serwisowy i 8 bloków w 16 meczach.

Oriana natomiast uzbierała w 18 meczach 209 punktów, 30 asów serwisowych i 16 bloków, a Wiktoria Kowalska 150 punktów, 6 asów i 8 bloków w 17 rozegranych spotkaniach. Pierwsze atakujące z obydwu zespołów plasują się w czołówce ligi jeśli chodzi o punkty.

Na pozycji przyjmującej w naszym zespole wystąpią:
Karolina Piśla: 18 meczów, 176 punktów, 10 asów serwisowych i 25 bloków.
Barbara Cembrzyńska: 18 meczów, 156 punktów, 16 asów, 16 bloków.
Katarzyna Jędrzejewska: 15 meczów, 80 punktów, 10 asów, 7 bloków.

Po drugiej stronie siatki ujrzymy:
Adrianna Kukulska: 19 meczów, 201 punktów, 17 asów, 1 bloków.
Weronika Fojucik: 16 meczów, 117 punktów, 4 asy, 26 bloków.
Pola Nowacka: 19 meczów, 89punktów, 12 asów, 4 bloki.

Na rozegraniu szykuje się pojedynek:
Aleksandry Pasznik (SOLNA): 18 meczów, 68 punktów, 14 asów, 19 bloków.
Katarzyna Wenerska (Joker): 18 meczów, 52 punkty, 8 asów, 18 bloków.

Nasza rozgrywająca z powyższymi cyframi plasuje się w ścisłej czołówce rozgrywających ligi a pod względem punktów lideruje na swojej pozycji.
Bardzo ciekawie zapowiada się również walka na środku siatki.

W naszym teamie zobaczymy:
Agnieszka Cur: 16 meczów, 148 punktów, 13 asów, 68 bloków.
Katarina Osadchuk: 18 meczów, 99 punktów, 7 asów, 27 bloków.
Julia Skowron: 16 meczów, 56 punktów, 5 asów, 14 bloków.

Po stronie Jokera ujrzymy:
Paulina Brzoska: 18 meczów, 181 punktów, 5 asów, 52 bloków.
Paulina Majkowska: 18 meczów, 181 punktów, 11 asów, 56, bloków.
Adrianna Lewandowska: 11 meczów, 47 punktów, 1 as, 12 bloków.
Wspomniana Paulina Brzoska i Paulina Majkowska są najlepiej punktującymi środkowymi w całej lidze!
Natomiast Agnieszka Cur jest najlepiej blokującą zawodniczką całej ligi!
Ostatnie miejsce na boisku uzupełnią libero.
W trykocie Solnej Wieliczka na parkiecie zobaczymy Kamilę Colik wspieraną przez Magdalenę Lewińską, która nadal jest juniorką. Natomiast po stronie rywala zagra Aleksandra Żurawska.

Jak widać na powyższych statystykach mecz powinien być bardzo ciekawy i emocjonujący! Nie obejdzie się bez indywidualnych pojedynków, które na pewno będą ozdobą meczu!

Mecz odbędzie się w sobotę 1 lutego punktualnie o godzinie 18:00, w Centrum Edukacyjno - Rekreacyjne Solne Miasto w Wieliczce, przy ulicy Kościuszki 15.
Do zobaczenia!

WTS Solna

   

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU