.
Opublikowano: 2019-06-25

Dołącz do honorowych krwiodawcówJuż wkrótce kolejna odsłona akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. Zbiórka krwi odbędzie się 11 lipca w godzinach 10.00–16.00 w nadszybiu szybu Regis. Krwi nie można kupić, nie można wyprodukować, można ją jedynie podarować!


Honorowym krwiodawcą może zostać praktycznie każdy zdrowy człowiek. Ostatecznej kwalifikacji dokonuje na miejscu lekarz, zatem bez obaw. Pełną informację m.in. o przeciwskazaniach do oddawania krwi można znaleźć m.in. na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Oddawanie krwi:
• nie boli
• nie jest szkodliwe dla zdrowia (do pobrania zawsze używa się jednorazowego sprzętu)
Jednorazowo pobiera się 450 ml, czyli ok. 8–9 proc. ogólnej objętości krwi. To naprawdę niewiele! Zdrowy dorosły organizm uzupełnia taki ubytek bardzo szybko.

Zanim oddasz krew:
• zjedz lekki niskokaloryczny posiłek
• napij się wody
• unikaj używek

11 lipca miej przy sobie:
• dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość

Po oddaniu krwi:
• odpocznij
• napij się wody lub herbaty
• zjedz posiłek regeneracyjny

Akcję „Podaruj krew, podaruj życie” organizuję MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Kopalnia Soli „Wieliczka”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Każdy krwiodawca otrzyma bilet na zwiedzanie zabytkowej kopalni oraz posiłek regeneracyjny. Tym razem pomagamy ofiarom wypadków komunikacyjnych.

   Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią