|
|
|
Każdy kto jest właścicielem lub posiadaczem zabytku może złożyć wniosek o udzielenie mu z Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka dofinansowania na renowację owego zabytkowego obiektu. Wnioski należy składać do 01 marca 2010 roku w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka.
|
Dotacja ta na sfinansowanie prac lub robót budowlanych przy danym zabytku może zostać przyznana pod warunkiem spełnienia poniższych kryteriów:
- Zabytkowy obiekt musi się znajdować na ternie Gminy Wieliczka
- Stan techniczny zabytku jest zły
- Zabytek stanowi historyczne, artystyczne lub kulturowe znaczenie dla mieszkańców naszej gminy.
Osoba ubiegająca się o dofinansowanie może wystąpić z wieloma wnioskami o dotacje do prac lub robót budowlanych przy więcej niż jednym zabytku. Wyniki konkursu na drodze uchwały Rady Miejskiej w Wieliczce zostaną wywieszone na tablicach ogłoszeniowych Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce na czas 1 miesiąca.
- Zarządzenie
- Załącznik 1 - ogłoszenie
- Załącznik 2 - wniosek
- Załącznik 3 - umowa - projekt