. carrefour

cotton
Opublikowano: 2019-01-16

Dramatyczna sytuacja przy Szkole Podstawowej nr 4 w WieliczceRodzice upominają się o poprawę bezpieczeństwa przy Szkole Podstawowej nr 4 znajdującej się na os. Krzyszkowice. Jedna z osób nagrała film na którym widać co dzieje się pod szkołą w godzinach szczytu gdy np. rodzice przyjeżdżają odebrać swoje dzieci.


Jeden z rodziców nagrał film, który wysłał m.in. do lokalnych mediów, wielickiego magistratu i Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Na filmie tym (kadry z filmu do obejrzenia poniżej) widać zakorkowany parking przy szkole. Samochody blokują się nawzajem. Jest problem z opuszczeniem parkingu oraz z wjazdem na parking. Przez to zblokowana jest również ulica Krzyszkowicka. Sytuacja ta jest niewątpliwie bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia dzieci, które wychodząc ze szkoły muszą przedostać się przez labirynt tłoczących się tam samochodów. Chodnik natomiast jest najczęściej zastawiony przez zaparkowane na nim auta.

Ewidentnie widać, że teren przy SP 4 nie jest przystosowany do przyjęcia takiej ilości samochodów. Jak sugeruje sam autor filmu osoby, które przywożą swoje dzieci samochodami do szkoły powinny korzystać z dużego parkingu przy kościele. Dojście z tego miejsca do szkoły zajmuje około 3-5 minut. Takie rozwiązanie z pewnością znacznie polepszyłoby sytuację przy samej szkole.

Jak poinformowała nas podkom. Magdalena Chwastek z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, policjanci analizują przesłany film i jeśli okaże się, ze nagrani kierowcy popełnili wykroczenie zostaną ukarani. Trzeba również wspomnieć, że zaledwie miesiąc temu policjanci z Wieliczki zorganizowali w Domu Ludowym w Krzyszkowicach (dokładnie naprzeciwko szkoły) debatę społeczną nt. poprawy bezpieczeństwa na którą niestety przyszło zaledwie kilka osób…

Pojawiły się plany budowy dodatkowego parkingu przy szkole jednak zanim tak się stanie, jeśli w ogóle ten dodatkowy parking powstanie, jedynymi osobami, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa dzieci chodzących do tej szkoły są sami rodzice, którzy przyjeżdżają tam samochodami. W końcu ich dzieci również przeciskają się pomiędzy poruszającymi się tam autami.

10 stycznia br. na portalu gazeta.pl pojawił się artykuł na temat zakazu odwożenia dzieci autem do szkoły. Tego typu zakaz jest obecnie testowany w Wiedniu. Podobno efekty wydają się być dobre i kilka polskich miast zainteresowano się takim rozwiązaniem m.in. Poznań, Kraków i Łódź. Więcej o tym można przeczytać na stronach portalu gazeta.pl


Dramatyczna sytuacja przy Szkole Podstawowej nr 4 w Wieliczce - zobacz zdjęcia   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego