.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-12-09

Droga pod wiaduktem w Kokotowie od jutra będzie przejezdnaDrogę powiatową relacji Wieliczka-Brzegi w miejscowości Kokotów zamknięto w lipcu 2018 roku. Powodem była przebudowa, a raczej budowa nowego wiaduktu kolejowego.


Pierwszy etap prac rozpoczął się w lipcu 2018 roku. Jak się okazuje wiadukt był w gorszym stanie niż zakładano. Wykonawca musiał dokonać dodatkowych zabezpieczeń tego obiektu. Tymczasowe podparcia, umiejscowione bezpośrednio pod wiaduktem, uniemożliwiły przywrócenie ruchu pojazdów na drodze powiatowej w czasie przerwy pomiędzy realizacją pierwszego i drugiego etapu – poinformowała nas spółka PKP PLK. Tak więc ruch samochodów pod wiaduktem nie mógł zostać wznowiony jak początkowo planowano w grudniu 2018 roku. Poinformowano wtedy, że przez kolejny rok przywrócenie ruchu nie będzie możliwe i jako nowy termin podano grudzień 2019 roku.

Co prawda prace przy tej inwestycji będą nadal trwały jednak ich zakres umożliwia przywrócenie ruchu już teraz. Wykonawca zakończył właśnie prace bitumiczne, które umożliwią sprawny przejazd samochodom. Zgodnie z najświeższymi ustaleniami wykonawcy i zarządcy dróg, przejazd w Kokotowie zostanie przywrócony do ruchu 10 grudnia 2019 od godziny 12:00. Otwarcie drogi nie oznacza jednak końca utrudnień w tym miejscu. Należy się jednak spodziewać okresowych utrudnień, gdzie niektóre roboty, będą odbywać się przy częściowym zamknięciu jednego pasa ruchu.
   

Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem