bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2019-12-09

Droga pod wiaduktem w Kokotowie od jutra będzie przejezdnaDrogę powiatową relacji Wieliczka-Brzegi w miejscowości Kokotów zamknięto w lipcu 2018 roku. Powodem była przebudowa, a raczej budowa nowego wiaduktu kolejowego.


Pierwszy etap prac rozpoczął się w lipcu 2018 roku. Jak się okazuje wiadukt był w gorszym stanie niż zakładano. Wykonawca musiał dokonać dodatkowych zabezpieczeń tego obiektu. Tymczasowe podparcia, umiejscowione bezpośrednio pod wiaduktem, uniemożliwiły przywrócenie ruchu pojazdów na drodze powiatowej w czasie przerwy pomiędzy realizacją pierwszego i drugiego etapu – poinformowała nas spółka PKP PLK. Tak więc ruch samochodów pod wiaduktem nie mógł zostać wznowiony jak początkowo planowano w grudniu 2018 roku. Poinformowano wtedy, że przez kolejny rok przywrócenie ruchu nie będzie możliwe i jako nowy termin podano grudzień 2019 roku.

Co prawda prace przy tej inwestycji będą nadal trwały jednak ich zakres umożliwia przywrócenie ruchu już teraz. Wykonawca zakończył właśnie prace bitumiczne, które umożliwią sprawny przejazd samochodom. Zgodnie z najświeższymi ustaleniami wykonawcy i zarządcy dróg, przejazd w Kokotowie zostanie przywrócony do ruchu 10 grudnia 2019 od godziny 12:00. Otwarcie drogi nie oznacza jednak końca utrudnień w tym miejscu. Należy się jednak spodziewać okresowych utrudnień, gdzie niektóre roboty, będą odbywać się przy częściowym zamknięciu jednego pasa ruchu.
   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016