.
Opublikowano: 2012-08-30

Dwie kobiety próbowały wyłudzić kredyt w Wieliczce


Wczoraj wielicka policja zatrzymała dwie kobiety, które chciały wyłudzić 80tyś. zł. We wtorek w jednym z banków na terenie Wieliczki, 34-letnia kobieta złożyła wniosek o udzielenie pożyczki w kwocie 80tyś.zł.

Po przedłożeniu niezbędnych dokumentów musiała poczekać na wydanie decyzji co do jej przyznania. Wiele wątpliwości wzbudziły przedłożone przez nią dokumenty i informacje w nich zawarte dotyczące poręczyciela. Wszystko wskazywało na to, że chciała wyłudzić dość pokaźny kredyt. Wczoraj około godz. 13:30 kobieta została zatrzymana, gdy przyszła do banku, żeby podjąć kredyt. Razem z nią zatrzymano także kobietę /51 lat/, która była jej żyrantem. Podczas przeszukania samochodu i mieszkania poręczycielki policjanci znaleźli kilkadziesiąt różnych dokumentów /umowy, aneksy do umów, zaświadczenia, pisma z banków, pieczątki/. Wczoraj obie kobiety usłyszały zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu posługując się podrobionymi dokumentami. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat ośmiu. Policja sprawdza czy kobiety dopuściły się podobnego czynu na terenie kraju.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek