.


wse

Opublikowano: 2019-04-15

Dzień otwarty w uzdrowisku kopalniUzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza 12 maja w rejon szybu Regis na „Dzień otwarty”. W programie bezpłatne konsultacje alergologiczne oraz pulmonologiczne, diagnostyka, ćwiczenia oddechowe, gry i zabawy dla dzieci. W niedzielne popołudnie chętni będą też mogli wybrać się na zwiedzanie podziemnej bazy leczniczej.


Stara to prawda, że „nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego”. Profilaktyczna akcja uzdrowiska zachęca do dbałości o dobrą kondycję organizmu, a także prezentuje dobroczynny potencjał wielickiej soli. W godzinach 14.00-19.00 będzie m.in. okazja, by zmierzyć glukozę, CTK, PEF oraz saturację. Z kolei fizjoterapeuci będą przekonywać, że ruch to zdrowie i zaproszą do wspólnych ćwiczeń zarówno dorosłych, jak i najmłodszych wieliczan.

„Dzień otwarty” to również sposobność, by „na własne płuca” przekonać się, jak działa kopalniane powietrze. Zwiedzanie podziemnej bazy leczniczej zaplanowano na godzinę: 14:30, 15:30; 16:30, 17:30 i 18:30. Zapisy od godziny 14.00 przy stoisku informacyjnym – liczba miejsc ograniczona!


Dzień otwarty w uzdrowisku kopalni - zobacz zdjęcia   Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli