. carrefour


Opublikowano: 2012-04-11

Dzienniki i tygodniki w wielickiej książnicy


Wielicka biblioteka zaprasza do korzystania z prasy codziennej oraz tygodników, które znajdują się w Czytelni działu popularno-naukowego. Prasa codzienna to jedna z najczęściej kupowanych gazet, choć coraz mniej ludzi jest stać na jej kupowanie - wybór takich gazet na polskim rynku jest bardzo szeroki.

W bibliotece można skorzystać z tych tytułów bezpłatnie. Biblioteka w Wieliczce, Czytelnia działu popularno-naukowego oferuje następujące tytuły prasy codziennej: Dziennik. Gazetę Prawną; Dziennik Polski; Gazetę Wyborczą; Polską Gazetę Krakowską oraz Rzeczpospolitą. W każdym dzienniku znajdziemy najświeższe informacje z kraju, świata i regionu. Do większości wydań, od poniedziałku do soboty, dołączane są dodatki tematyczne.

Oprócz prasy codziennej co tydzień na rynku polskim ukazuje się szereg tygodników o różnej tematyce. Większość z nich zajmuje się głównie tematyką bieżącą oraz polityką, nauką, gospodarką i ekonomią. W naszej Czytelni można skorzystać z trzech tygodników: Newsweeka, Polityki i Wprost. Znajdziemy w nich artykuły, polemiki, opinie i komentarze na temat najważniejszych wydarzeń z Polski i ze świata.

Zapraszamy do korzystania z oferty naszych dzienników i tygodników w Czytelni działu popularno-naukowego. Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający bibliotekę znajdzie u nas coś dla siebie.

Oprócz tego posiadamy następujące czasopisma: Apostolstwo Chorych, Biblioteka w Szkole, Bibliotekarz, Chip, Cogito, Głos Wielicki, Magazyn Literacki Książki, Mówią Wieki, National Geographic, Nowa Szkoła, Panorama Powiatu Wielickiego, Poradnik Bibliotekarza, Przegląd Biblioteczny, Psychologia w Szkole, Świat Kobiety, Wiedza i Życie, Wychowawca oraz Zeszyty Literackie.IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando