.
Opublikowano: 2012-04-11

Dzienniki i tygodniki w wielickiej książnicy


Wielicka biblioteka zaprasza do korzystania z prasy codziennej oraz tygodników, które znajdują się w Czytelni działu popularno-naukowego. Prasa codzienna to jedna z najczęściej kupowanych gazet, choć coraz mniej ludzi jest stać na jej kupowanie - wybór takich gazet na polskim rynku jest bardzo szeroki.

W bibliotece można skorzystać z tych tytułów bezpłatnie. Biblioteka w Wieliczce, Czytelnia działu popularno-naukowego oferuje następujące tytuły prasy codziennej: Dziennik. Gazetę Prawną; Dziennik Polski; Gazetę Wyborczą; Polską Gazetę Krakowską oraz Rzeczpospolitą. W każdym dzienniku znajdziemy najświeższe informacje z kraju, świata i regionu. Do większości wydań, od poniedziałku do soboty, dołączane są dodatki tematyczne.

Oprócz prasy codziennej co tydzień na rynku polskim ukazuje się szereg tygodników o różnej tematyce. Większość z nich zajmuje się głównie tematyką bieżącą oraz polityką, nauką, gospodarką i ekonomią. W naszej Czytelni można skorzystać z trzech tygodników: Newsweeka, Polityki i Wprost. Znajdziemy w nich artykuły, polemiki, opinie i komentarze na temat najważniejszych wydarzeń z Polski i ze świata.

Zapraszamy do korzystania z oferty naszych dzienników i tygodników w Czytelni działu popularno-naukowego. Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający bibliotekę znajdzie u nas coś dla siebie.

Oprócz tego posiadamy następujące czasopisma: Apostolstwo Chorych, Biblioteka w Szkole, Bibliotekarz, Chip, Cogito, Głos Wielicki, Magazyn Literacki Książki, Mówią Wieki, National Geographic, Nowa Szkoła, Panorama Powiatu Wielickiego, Poradnik Bibliotekarza, Przegląd Biblioteczny, Psychologia w Szkole, Świat Kobiety, Wiedza i Życie, Wychowawca oraz Zeszyty Literackie.Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...