bmw
.


leroy merlin

wse


kabaret

Opublikowano: 2010-02-03

Ferie w wielickiej bibliotece


W zeszłym tygodniu dobiegły końca zajęcia feryjne dla najmłodszych organizowane przez wielicką bibliotekę. W ciągu dwóch feryjnych tygodni dzieci bawiły się i uczyły z biblioteką. Był dzień babci i dziadka, był wyjazd do kina, lekcje angielskiego, fotografii, recytacji, rozmaite gry i zabawy. 

Codziennie wielicką bibliotekę odwiedzało około 20 młodych czytelników, na których każdego dnia czekały nowe wyzwania.

Podczas tegorocznych ferii wielicka biblioteka zamieniła się w centrum wielu atrakcji, które dla najmłodszych czytelników przygotowała Paulina Wandas z Działu dla Dzieci i Młodzieży.
- Pierwszy tydzień ferii rozpoczęliśmy bardzo pracowicie. Dzieci własnoręcznie i z ogromnym zaangażowaniem wykonały drobne upominki i prezenty dla swoich babć i dziadków. Wiele z nich postanowiło również pochwalić się wierszykami, specjalnie przygotowanymi na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które zorganizowaliśmy w naszej bibliotece. Licznie przybyli goście byli zachwyceni występem swoich wnucząt, prezentami i ciepłą atmosferą, która towarzyszyła nam w czasie spotkania – mówi pani Paulina.
 

We współpracy z jedną z filii bibliotecznych zorganizowany został, wzbudzający wiele emocji, międzybiblioteczny konkurs pt.:„Tarcza pełna pytań”, w której brały udział dwie rywalizujące ze sobą drużyny: „Krokusy” i „Kaktusy”. Dzieci na chwilę przeniosły się w świat bajek i baśni, pełen zagadek i gier literackich. W zajęciach gościnnie uczestniczyły dzieci z filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich z bibliotekarką Eweliną Sokół.
Czas spędzony w bibliotece to chwile pełne zabawy, ale także nauki. W czasie ferii w wielickiej bibliotece można było zatem skorzystać z zajęć z języka angielskiego, prowadzonych przez lektorów ze szkoły językowej „Kontekst” w Wieliczce, a także poznać sposoby i techniki szybkiego czytania i zapamiętywania oraz dowiedzieć się nieco o magicznym świcie fotografii.
- Pomimo ogromnego mrozu, który towarzyszył nam w czasie tegorocznych ferii, dzieciaki licznie uczestniczyły w naszych zajęciach. Sympatycznie i ciekawie spędzone ferie w bibliotece niestety dobiegły końca. Ostatni dzień spędziliśmy w kinie oglądając film „Alvin i wiewiórki 2 – opowiada Paulina Wandas.


 


 

 Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016