.
Opublikowano: 2019-07-09

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce - relacjaW niedzielne popołudnie w Kościele p.w. św. Klemensa w Wieliczce odbył się koncert rozpoczynający kolejną edycję Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce Magdalena Kot.


Przed publicznością zaprezentował się dr Michał Kocot - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat kilku konkursów organowych (m. in.: I miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. L. Janáčka w Brnie, II miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie, II miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. G. Silbermanna we Freibergu, I miejsce na XX Międzynarodowym Konkursie Organowym w Wiesbaden), dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureat stypendium „Młoda Polska” przyznawanego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki. Obecnie pracuje w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W programie koncertu znalazły się dzieła najwybitniejszych kompozytorów w historii muzyki: Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Wolfganga Amadeusa Mozarta i Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego. Część przedstawianych kompozycji stanowiły transkrypcje organowe utworów pomyślanych pierwotnie na inny instrument lub orkiestrę. W kulminacyjnym punkcie programu wykonawca przedstawił natomiast autorską improwizację na temat średniowiecznej pieśni „Bogurodzica”.

CKiT Wieliczka
Fot. CKiTWieliczka

 
Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce - relacja - zobacz zdjęcia   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią