.
wse

wse


Opublikowano: 2019-07-09

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce - relacjaW niedzielne popołudnie w Kościele p.w. św. Klemensa w Wieliczce odbył się koncert rozpoczynający kolejną edycję Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce Magdalena Kot.


Przed publicznością zaprezentował się dr Michał Kocot - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat kilku konkursów organowych (m. in.: I miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. L. Janáčka w Brnie, II miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie, II miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. G. Silbermanna we Freibergu, I miejsce na XX Międzynarodowym Konkursie Organowym w Wiesbaden), dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureat stypendium „Młoda Polska” przyznawanego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki. Obecnie pracuje w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W programie koncertu znalazły się dzieła najwybitniejszych kompozytorów w historii muzyki: Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Wolfganga Amadeusa Mozarta i Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego. Część przedstawianych kompozycji stanowiły transkrypcje organowe utworów pomyślanych pierwotnie na inny instrument lub orkiestrę. W kulminacyjnym punkcie programu wykonawca przedstawił natomiast autorską improwizację na temat średniowiecznej pieśni „Bogurodzica”.

CKiT Wieliczka
Fot. CKiTWieliczka

 
Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce - relacja - zobacz zdjęcia

leader wieliczka


   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce