.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-07-09

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce - relacjaW niedzielne popołudnie w Kościele p.w. św. Klemensa w Wieliczce odbył się koncert rozpoczynający kolejną edycję Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce Magdalena Kot.


Przed publicznością zaprezentował się dr Michał Kocot - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat kilku konkursów organowych (m. in.: I miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. L. Janáčka w Brnie, II miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie, II miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. G. Silbermanna we Freibergu, I miejsce na XX Międzynarodowym Konkursie Organowym w Wiesbaden), dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureat stypendium „Młoda Polska” przyznawanego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki. Obecnie pracuje w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W programie koncertu znalazły się dzieła najwybitniejszych kompozytorów w historii muzyki: Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Wolfganga Amadeusa Mozarta i Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego. Część przedstawianych kompozycji stanowiły transkrypcje organowe utworów pomyślanych pierwotnie na inny instrument lub orkiestrę. W kulminacyjnym punkcie programu wykonawca przedstawił natomiast autorską improwizację na temat średniowiecznej pieśni „Bogurodzica”.

CKiT Wieliczka
Fot. CKiTWieliczka

 
Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce - relacja - zobacz zdjęcia   

Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem