.
Opublikowano: 2014-01-21

Filmowe poddasze ponownie w wielickiej bibliotece!


Już pod koniec stycznia rozpoczną się cykliczne, bezpłatne spotkania filmowe w wielickiej bibliotece! Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy w piątek 30 stycznia na godzinę 17.00 do Sali na poddaszu.

 
Po kilkumiesięcznej przerwie seanse filmowe ponownie zagoszczą na bibliotecznym poddaszu. Mamy nadzieję, że miłośnicy dobrego kina powrócą zarówno na projekcje, jak i do dyskusji o wartościowych filmach.

Na początek film z 2010 roku nominowany do wielu prestiżowych nagród. Utalentowany duet braci Coen, portretując amerykańskie równiny sięgnął tym razem po western, który urzeka obrazami, zręcznymi nawiązaniami do klasyki gatunku, świetnymi i zabawnymi dialogami oraz znakomitą grą aktorską Jeffa Bridgesa, Matta Damona oraz młodziutkiej Hailee Steinfeld:

Zaradna i wygadana Mattie Ross wynajmuje szeryfa „Koguta” Cogburna, by ten pomścił śmierć jej ojca – znalazł i doprowadził przed sąd tchórzliwego Toma Chaneya. Jednooki szeryf, chętnie chwytający za kieliszek nie bez oporów przystaje na propozycję. Pomimo dzielących ich różnic, razem z Mattie i nieporadnym teksańskim strażnikiem, LaBoeufem, wyrusza w pościg za Chaneyem.     

Serdecznie zapraszamy!

[KP i AM]

sdsd