bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2019-05-27

Finałowe warsztaty kulinarne Akademii Uwielbiam w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w TargowiskuUczniowie Szkoły Podstawowej w Targowisku 22 maja 2019 r. uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, które poprowadził ekspert kulinarny współpracujący z Akademią Uwielbiam- Michał Magiel Myszkiewicz. To nagroda główna w ogólnopolskim konkursie w ramach programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam. Podczas warsztatów młodzi ludzie nie tylko poznali tajniki sztuki kulinarnej, przygotowali doskonałe potrawy i świetnie się bawili. Na koniec otrzymali upominki, a szkoła i koordynator programu bony podarunkowe.


W tegorocznej edycji Akademii Uwielbiam udział wzięło w sumie ponad 160 000 uczniów z całej Polski.

Z województwa małopolskiego zgłosiło się ponad 19 000 uczniów, a Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku, która przygotowała wyśmienity przepis na łososia ze szpinakowym penne z nutką dipu chrzanowego – zdobyła jedną z trzech głównych nagród w ogólnopolskim konkursie.

Sam pomysł jak i kreatywne wykorzystanie produktów zasłużyły na nagrodę główną– cieszy nas, że uczniowie zainspirowali się i skorzystali z wiedzy, która została przekazana podczas zajęć Akademii Uwielbiam. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat zdobywać umiejętności w zakresie zdrowego stylu życia, zasad odżywiania, gotowania i niemarnowania żywności, które zaowocują dobrymi nawykami w przyszłości. Celem programu jest również inspirowanie w odkrywaniu swoich możliwości kulinarnych oraz zachęcanie do samodzielnego gotowania– mówi Magdalena Chrapla, Manager ds. Społecznej Odpowiedzialności Grupy Maspex.

Nagrodę główną odebrała w imieniu klasy VII Pani Dyrektor Władysława Kozień oraz wychowawca zwycięskiej klasy pan Szymon Stokłosa. Na uroczystości obecny był również Kazimierz Sroka – Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Podczas finałowych warsztatów uczniowie zostali podzieleni na trzy stanowiska. Każda grupa przygotowała dwa przepisy: danie główne i deser lub przekąskę. Profesjonalnych porad i instrukcji udzielił kucharz – Michał Magiel Myszkiewicz. Do przygotowania były między innymi dania makaronowe tj. makaron spaghetti z kurczakiem, cukinią i pesto, makaron pióra ze szparagami oraz sałatka z wędzonym łososiem. Na deser uczniowie przygotowali trufle czekoladowe i okazały tort naleśnikowy, który był idealnym zakończeniem pysznego poczęstunku.

Wszyscy uczestnicy warsztatów dostali nagrody: uczniowie paczki z produktami Lubella, Krakus, Łowicz, Kotlin, DecoMorreno, szkoła bon o wartości 1500 zł, a nauczyciel voucher do sieci salonów EMPIK o wartości 700 zł. Dwie pozostałe nagrody główne w konkursie Akademii Uwielbiam zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Głogowie oraz Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Osieku. Dodatkową nagrodę za największą liczbę zgłoszeń w konkursie zdobyła grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie.

Z AKADEMIĄ UWIELBIAM PROSTO DO DOBRYCH NAWYKÓW

Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI-VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. W tym roku organizatorzy poszli jednak o krok dalej i poszerzyli zakres tematyczny programu. Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzieli się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie. Akademia Uwielbiam uczy także prawidłowych nawyków związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków. Uczestnicy programu dowiedzieli się także jak ważną rolę w codziennym życiu odgrywa aktywność fizyczna.

Kolejna edycja już za rok! www.akademiauwielbiam.pl

Inspiracje z przepisami od Akademii Uwielbiam na www.akademiauwielbiam.pl
informacja prasowaFinałowe warsztaty kulinarne Akademii Uwielbiam w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku - zobacz zdjęcia   

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU