.


wse

kabaret

Opublikowano: 2019-11-21

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na terenie powiatu wielickiego 2 obywatelki UkrainyW połowie listopada w jednej z miejscowości powiatu wielickiego, funkcjonariusze SG z Grupy Zamiejscowej w Rabce – Zdroju przeprowadzili kontrolę legalności pobytu i zatrzymali 2 obywatelki Ukrainy.


54-letnia Ukrainka po otrzymaniu wizy na pracę przyjechała do Polski na początku sierpnia br. i udała się do Wrocławia, aby tam podjąć zatrudnienie. Co ciekawe, cudzoziemka nie pamiętała nazw żadnej z firm, w których pracowała. Nie posiadała też żadnych dokumentów, które mogłyby potwierdzić legalne zatrudnienie na terytorium Polski, a co za tym idzie potwierdzić jej cel i warunki pobytu. Wobec tego, że kobieta przebywała w Polsce, jednak nie próbowała podjąć legalnego zatrudnienia, Komendant PSG w Zakopanem wydał cudzoziemce decyzję o cofnięciu wizy oraz decyzję o zobowiązaniu do powrotu z zakazem ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen na okres 6 miesięcy.

Natomiast 28 - latka nie opuściła terytorium RP po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu jej pobytu na terytorium państw obszaru Schengen, do którego była uprawniona bez konieczności posiadania wizy tj. 90 dni w każdym okresie 180 dni - cudzoziemka przeterminowała pobyt o jeden dzień. W związku z tym, że kobieta przebywała na terytorium RP, nie posiadając do tego tytułu prawnego, została pouczona. Ponadto Komendant PSG w Zakopanem wydał wobec kobiety decyzję o zobowiązaniu do powrotu z zakazem ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen przez okres 6 miesięcy.

informacja prasowa
karpacki.strazgraniczna.pl   

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli