. carrefour


Opublikowano: 2017-05-11

Funkcjonariusze zabezpieczają w Wieliczce i powiecie nielegalne automaty do gierFunkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego z siedzibą w Krakowie wraz z wielickimi policjantami kontrolują miejsca z nielegalnymi automatami do gier. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych.


W dniach 27 kwietnia oraz 9 maja 2017 roku policjanci z referatu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego KPP w Wieliczce wspólnie z funkcjonariuszami Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, na podstawie posiadanych informacji, dokonali na terenie powiatu wielickiego kontroli lokali pod kątem znajdujących się w nich uprzędzeń do gier hazardowych. Po wejściu do jednego z nich mieszczącego się w Wieliczce przy ulicy Krakowskiej zastano 3 aktywne automaty do gier, które zostały zabezpieczone. W dalszej kolejności podczas kontroli w miejscowości Podłęże również udało się zabezpieczyć 3 kolejne automaty. Wszystkie urządzenia zostały zdeponowane a sprawą zajmą się funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego, którzy będą prowadzić stosowne postępowanie. W takim przypadku za naruszenie przepisów karno-skarbowych może grozić kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o Grach Hazardowych z dnia 19.11.2009 roku z późniejszymi zmianami, z automatów do gier można korzystać wyłącznie w specjalnie wydzielonych strefach i pod stałą kontrolą.

KPP w Wieliczce   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych