. carrefour


Opublikowano: 2019-01-15

Gdów. Przywiązał żywego gołębia do drzewa żeby zwabić kota.Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali anonimowe zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Zgłaszający powiadomił dyżurnego jednostki, że za jedną z posesji w miejscowości Gdów do drzewa ktoś przywiązał żywego gołębia.


Policjanci udali się pod wskazany adres gdzie w rozmowie z właścicielem posesji ustali, że to on przywiązał gołębia do drzewa. Właściciel oświadczył, że zwierzę „i tak było chore”. Przywiązany do drzewa gołąb miał stanowić przynętę dla kota, który grasuje w gołębniku. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przewieźli gołębia do lecznicy weterynaryjnej.

W tym przypadku można stwierdzić, że jest to znęcanie się nad zwierzęciem, jak również można wstępnie przypuszczać, że sprawca w takiej sytuacji miał pełną świadomość co do konsekwencji swojego zachowania. Dochodzenie w związku z naruszeniem ustawy o ochronie zwierzą prowadzi Komisariat Policji w Gdowie. Za znęcanie nad zwierzęciem ustawa o ochronie zwierząt przewiduje nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych