. majowapark

Opublikowano: 2019-01-15

Gdów. Przywiązał żywego gołębia do drzewa żeby zwabić kota.Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali anonimowe zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Zgłaszający powiadomił dyżurnego jednostki, że za jedną z posesji w miejscowości Gdów do drzewa ktoś przywiązał żywego gołębia.


Policjanci udali się pod wskazany adres gdzie w rozmowie z właścicielem posesji ustali, że to on przywiązał gołębia do drzewa. Właściciel oświadczył, że zwierzę „i tak było chore”. Przywiązany do drzewa gołąb miał stanowić przynętę dla kota, który grasuje w gołębniku. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przewieźli gołębia do lecznicy weterynaryjnej.

W tym przypadku można stwierdzić, że jest to znęcanie się nad zwierzęciem, jak również można wstępnie przypuszczać, że sprawca w takiej sytuacji miał pełną świadomość co do konsekwencji swojego zachowania. Dochodzenie w związku z naruszeniem ustawy o ochronie zwierzą prowadzi Komisariat Policji w Gdowie. Za znęcanie nad zwierzęciem ustawa o ochronie zwierząt przewiduje nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   

Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.