bmw
.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2017-09-27

Gdów. Strzały oraz nielegalna plantacjaW sobotę 23 września br. roku funkcjonariusze ogniwa patrolowego KPP Wieliczka udali się do miejscowości Jawczyce gdzie przebywał poszkodowany mieszkaniec tej wsi postrzelony z broni pneumatycznej.


Na miejscu zastali zgłaszającego, który oświadczył, że znany mu osobiście mężczyzna zaatakował go gazem pieprzowym oraz kierował pod jego adresem groźby karalne. Następnie sprawca odjeżdżając z miejsca zdarzenia oddał w kierunku poszkodowanego kilka strzałów z broni pneumatycznej, które trafiły go w udo, rękę, plecy oraz w zęba.

Po ustaleniu wszystkich okoliczności zdarzenia policjanci udali się do sąsiedniej miejscowości do miejsca zamieszkania sprawcy. 30-latek został zatrzymany. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze natrafili na nielegalną uprawę konopi indyjskich wyposażoną m.in. w profesjonalny sprzęt do uprawy tj. lampy, wentylatory. Policjanci zabezpieczyli 36 krzaków o wysokości 60 cm, 8 sztuk sadzonek o wysokości 5 cm oraz 598 grama suszu roślinnego. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili również poszukiwany motocykl – zarejestrowany w policyjnej bazie danych jako skradziony na terenie Wielkiej Brytanii.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty dwukrotnego kierowania gróźb karalnych wobec zgłaszającego, paserstwa motocykla marki KTM, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zgłaszającego, posiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawy konopi innej niż włóknistej oraz czynienia przygotowania do wprowadzenia do obrotu środków odurzających. W dniu 26 września 2017 roku na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka

   Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU