.
Opublikowano: 2019-07-10

Gmina Wieliczka. Hodował w domu konopie indyjskie..04.07.2019 roku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy Wieliczka.


Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało bowiem, że w jednym z tamtejszych domów może znajdować się uprawa konopi indyjskich. Podczas przeszukania posesji informacja potwierdziła się. Na miejscu zabezpieczono 16 krzaków konopi indyjskich o wysokości od 50 do 70 cm.

33 letni właściciel krzewów został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzut uprawy konopi indyjskiej. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, 33 latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Wieliczka   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią