.
dacia

Opublikowano: 2018-11-08

Gorzków. Policjanci z Wieliczki uratowali nieletnią dziewczynę.Przedwczoraj policjanci z Wieliczki uratowali dziewczynę, która w nieustalony sposób nie powróciła do domu. Szybkie i profesjonalne działanie mundurowych zapobiegło tragedii.


W dniu 6 listopada 2018 roku około godziny 18.00 do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zgłosił się mężczyzna, który przekazał informacje, że jego nieletnia córka nie powróciła po szkole do domu.

Z polecenia dyżurnego funkcjonariusz rewiru dzielnicowych udał się natychmiast do miejsca zamieszkania zaginionej dziewczyny. Na miejscu zdenerwowana matka podała policjantowi numer telefonu do córki. Policjantowi udało się dodzwonić do dziewczyny. W jej głosie słychać było desperację i zdenerwowanie. Dzielnicowy podczas rozmowy z desperatką zdobył informacje, gdzie aktualnie przebywa. Jednocześnie informacje o miejscu pobytu dziewczyny przekazał dyżurnemu jednostki. W trakcie dalszej rozmowy policjant odwracał uwagę dziewczyny i prowadził rozmowę w taki sposób, by dać niezbędny czas na dotarcie skierowanym na miejsce policjantom.

Nastolatka została odnaleziona przez funkcjonariuszy w lesie w miejscowości Gorzków. Dziewczyna była roztrzęsiona, a kontakt z nią był utrudniony. Okazało się, że policjanci dotarli w ostatniej chwili. Nieletniej udzielono pierwszej pomocy, a następnie przewieziona została do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Błyskawiczne i zdecydowane działania wielickich funkcjonariuszy uratowały młodą kobietę i zapobiegły tragedii.
KPP Wieliczka

   

Gala walki Muaythai - Fight Time 18  
Data: 2 listopada 2018
Lokalizacja: Niepołomice

Zapraszamy wszystkich do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach 18 już odsłonę gali FightTime, zorganizowanej przez klub Target Muaythai.
Gala walki Muaythai - Fight Time 18
Spotkanie autorskie z Tanyą Valko  
Data: 29 października 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza 29 października 2018 r. o godz. 18:00do Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z TanyąValko.
Spotkanie autorskie z Tanyą Valko