.
Opublikowano: 2014-10-27

Grabówki: wyzywał policjantów, szarpał za drzwi radiowozu – chciał „ratować” kolegę


W sobotę /25.10.14r./ przed godz. 16:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Grabówki fiatem punto kieruje prawdopodobnie pijany mężczyzna.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Policjanci po chwili byli już we wskazanym miejscu. Potwierdzili, że opisywany samochód porusza się całą szerokością jezdni co może potwierdzić zgłoszenie, że kierujący jest nietrzeźwy. Samochód zatrzymał się po około 300m. Mężczyzna, który siedział za kierownicą wysiadł z fiata i zaczął uciekać. Po chwili wpadł w ręce policjantów. Od początku zdarzenia był bardzo agresywny, wulgarny, szarpał się z policjantami, jednemu z nich próbował odebrać broń służbową. Mężczyzna /29 lat/ został obezwładniony i zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał 1,57 promila alkoholu. Podczas interwencji na miejsce przyszedł 24-letni znajomy zatrzymanego, który próbował „uwolnić” go z radiowozu szarpiąc za drzwi i jednocześnie cały czas wyzywając policjantów. On również był nietrzeźwy – miał 1,55 promila alkoholu. Obydwaj mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli zarzuty m.in. znieważenia funkcjonariuszy, zarzut zmuszenia funkcjonariuszy Policji do odstąpienia od czynności służbowej oraz kierujący fiatem –zarzut jazdy pod wpływem alkoholu. Mężczyźni odpowiadać będą przed sądem.

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek