.
Opublikowano: 2016-10-12

Groził że zabije, a potem zniszczył siekierą samochód przed OSP w RaciborskuPolicjanci z Wieliczki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie mienia. Zatrzymany 25-latek najpierw zagroził pozbawieniem życia pokrzywdzonemu, a następnie siekierą uszkodził jego samochód.


9 października wieliccy policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Sprawca porysował powłokę lakierniczą oraz wgniótł elementy karoserii samochodu zaparkowanego przed OSP w Raciborsku,a także groził pokrzywdzonemu pobiciem i śmiercią. Całość strat oszacowano na 2 tys. złotych. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wielickiej komendy zajęli się sprawą. W poniedziałek 10 października zatrzymali sprawcę. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest także sprawcą pobicia w jednym z klubów muzycznych na terenie gminy Wieliczka. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie 25-latkowi nie tylko zarzutów uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych, ale także pobicia. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.


   
Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych