.
Opublikowano: 2016-10-12

Groził że zabije, a potem zniszczył siekierą samochód przed OSP w RaciborskuPolicjanci z Wieliczki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie mienia. Zatrzymany 25-latek najpierw zagroził pozbawieniem życia pokrzywdzonemu, a następnie siekierą uszkodził jego samochód.


9 października wieliccy policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Sprawca porysował powłokę lakierniczą oraz wgniótł elementy karoserii samochodu zaparkowanego przed OSP w Raciborsku,a także groził pokrzywdzonemu pobiciem i śmiercią. Całość strat oszacowano na 2 tys. złotych. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wielickiej komendy zajęli się sprawą. W poniedziałek 10 października zatrzymali sprawcę. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest także sprawcą pobicia w jednym z klubów muzycznych na terenie gminy Wieliczka. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie 25-latkowi nie tylko zarzutów uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych, ale także pobicia. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.


   
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek