.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-10-02

I Turniej Piłkarski Służb Ochrony Obiektów Muzealnych i Turystycznych o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. Zbigniewa Zarębskiego.Za nami I Turniej Piłkarski Służb Ochrony Obiektów Muzealnych i Turystycznych o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. Zbigniewa Zarębskiego. 28 września na murawie KS "Górnik" Dział Ochrony Kopalni Soli "Wieliczka" wywalczył drugie miejsce.


W zawodach wzięli udział reprezentanci Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum-Zamku w Łańcucie, Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Kopalni Soli "Wieliczka".

Mecze były emocjonujące - zawodnicy dali z siebie naprawdę wszystko! Zwyciężyli piłkarze z Łańcuta. Drugie miejsce przypadło wielickiej kopalni (wraz z tytułem najlepszego strzelca dla Sebastiana Rembeckiego), trzecie zaś zespołowi z Oświęcimia. Do najlepszych drużyn trafiły wspaniałe solne trofea przygotowane przez utalentowanych górników-rzeźbiarzy Jana Banasia i Michała Anioła. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Na naszej stronie można obejrzeć zarówno wideorelację z tego wydarzenia jak i obszerną fotorelację.   Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika