.


wse

Opublikowano: 2019-10-02

I Turniej Piłkarski Służb Ochrony Obiektów Muzealnych i Turystycznych o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. Zbigniewa Zarębskiego.Za nami I Turniej Piłkarski Służb Ochrony Obiektów Muzealnych i Turystycznych o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. Zbigniewa Zarębskiego. 28 września na murawie KS "Górnik" Dział Ochrony Kopalni Soli "Wieliczka" wywalczył drugie miejsce.


W zawodach wzięli udział reprezentanci Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum-Zamku w Łańcucie, Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Kopalni Soli "Wieliczka".

Mecze były emocjonujące - zawodnicy dali z siebie naprawdę wszystko! Zwyciężyli piłkarze z Łańcuta. Drugie miejsce przypadło wielickiej kopalni (wraz z tytułem najlepszego strzelca dla Sebastiana Rembeckiego), trzecie zaś zespołowi z Oświęcimia. Do najlepszych drużyn trafiły wspaniałe solne trofea przygotowane przez utalentowanych górników-rzeźbiarzy Jana Banasia i Michała Anioła. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Na naszej stronie można obejrzeć zarówno wideorelację z tego wydarzenia jak i obszerną fotorelację.   Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli