bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2019-10-02

I Turniej Piłkarski Służb Ochrony Obiektów Muzealnych i Turystycznych o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. Zbigniewa Zarębskiego.Za nami I Turniej Piłkarski Służb Ochrony Obiektów Muzealnych i Turystycznych o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. Zbigniewa Zarębskiego. 28 września na murawie KS "Górnik" Dział Ochrony Kopalni Soli "Wieliczka" wywalczył drugie miejsce.


W zawodach wzięli udział reprezentanci Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum-Zamku w Łańcucie, Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Kopalni Soli "Wieliczka".

Mecze były emocjonujące - zawodnicy dali z siebie naprawdę wszystko! Zwyciężyli piłkarze z Łańcuta. Drugie miejsce przypadło wielickiej kopalni (wraz z tytułem najlepszego strzelca dla Sebastiana Rembeckiego), trzecie zaś zespołowi z Oświęcimia. Do najlepszych drużyn trafiły wspaniałe solne trofea przygotowane przez utalentowanych górników-rzeźbiarzy Jana Banasia i Michała Anioła. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Na naszej stronie można obejrzeć zarówno wideorelację z tego wydarzenia jak i obszerną fotorelację.   Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016