.
Opublikowano: 2017-04-07

II Miejsce Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w SierczyW środę 5 kwietnia odbył się Turniej Finałowy Projektu „Edukacja Przez Szachy w Szkole”- Małopolska. Zawody zorganizowane zostały w Małej Hali TAURON Arena w Krakowie. W zawodach wzięło udział ponad 400 uczniów z małopolski biorących udział w zajęciach szachowych w ramach Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Zawody podzielone były na 6 grup- klasy 1, 2, 3 w podziale na chłopców i dziewczynki.


Szkołę Podstawową w Sierczy reprezentowało 9 uczniów z klas pierwszych i drugich. Każdy z nich rozegrał 7 partii i ich wyniki prezentują się następująco (kolejność według zdobytych punktów):

• Janowska Anna, grupa D1- 7 punktów i pierwsze miejscew swojej grupie,
• Reczek Witold, grupa C2- 6 punktów, piąte miejsce (tyle samo punktów co zawodnik na drugim miejscy) na 138 zawodników,
• Wiechczyńska Natalia, grupa D1- 5 punktów i drugie miejscew swojej grupie,
• Galiak Jan, grupa C2- 5 punktów i 12 miejsce na 138 zawodników,
• Sebastian Zgud, grupa C2- 5 punktów i 19 miejsce na 138 zawodników,
• Jaszewski Marcin, grupa C1- 4,5 punkta i 7 miejsce,
• Jarosz Robert, grupa C1- 4,5 punkta i 8 miejsce,
• Michalski Jan, grupa C1- 4,5 punkta i 9 miejsce,
• Smoszna Jakub, grupa C2- 3,5 punkta.

Wszyscy zawodnicy grali bardzo dobrze, co przełożyło się na bardzo wysokie II Miejsce w klasyfikacji drużynowej Szkół! Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Staniątkach, gdzie dzieci grają w szachy „od kołyski”. W województwie małopolskim w Projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole” bierze udział 127 szkół (informacja ze strony http://szachywszkole.pzszach.pl/woj-malopolskie/ ).

Wszystkie wyniki grup w których grali uczniowie SP w Sierczy można znaleźć na stronach internetowych podanych poniżej:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2365/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2368/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2364/

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Liczymy na to, że nasi podopieczni będą w dalszym ciągu realizować swoje szachowe pasje.

Przed zawodami Pan Kamil Baryczka odebrał „Dyplom uznania za wkład pracy i zaangażowania w rozwój programu „Edukacja przez szachy w szkole” w Województwie Małopolskim”.


SP w Sierczy

 
II Miejsce Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy - zobacz zdjęcia   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych