. carrefour


Opublikowano: 2019-01-17

III Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza 2019 bez OS-ów w Brzegach. W tym roku trasy w Wieliczce i Łapanowie.Powoli zbliżamy się do kolejnej edycji Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który rozgrywany jest w Wieliczce od 2007 roku. Znamy już pierwsze szczegóły tegorocznego Memoriału.


III Rajd Memoriał, bo tak od kilku lat nazywana jest ta największa impreza motoryzacyjna w Wieliczce, odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2019 roku. 5 kwietnia odbędzie się badanie techniczne zgłoszonych pojazdów, natomiast 6 i 7 kwietnia kierowcy wyruszą na trasy.

Jeśli chodzi o tegoroczne trasy to na kibiców czeka spora zmiana. W tym roku organizatorzy rezygnują z odcinków specjalnych w Brzegach. Zamiast tego kierowcy będą rywalizować na trasach wyznaczonych w Łapanowie i okolicy rodzinnego miasta Janusza Kuliga. Nie wiadomo jeszcze którędy dokładnie będzie przebiegała trasa dwóch OS-ów w Łapanowie, które zostaną rozegrane w sobotę przed południem. W tym roku bez zmian pozostają wieczorne OS-y biegnące przez centrum Wieliczki. Ten nocny akcent Memoriału rozgrywający się na ulicach w ścisłym centrum naszego miasta jest niewątpliwie największą atrakcją tej imprezy, która z roku na rok przyciąga coraz więcej kibiców. Tak więc w sobotę po emocjach w Łapanowie kierowcy pojawią się wieczorem w Wieliczce. Bez większych zmian w niedzielę 7 kwietnia, według ostatnich informacji trasa będzie przebiegała tak jak w roku ubiegłym, czyli start przed CER „Solne Miasto” skąd kierowcy pojadą do mety znajdującej się na ulicy Daniłowicza.

W tym roku wielicki Memoriał nie będzie równocześnie I rundą Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jak to miało miejsce rok temu, ale na trasach i tak zobaczymy historyczne rajdówki.

--- AKTUALIZACJA ---

Zapraszamy do odwiedzenia naszego PRZEWODNIKA KIBICA po 3. Rajdzie Memoriale Kuliga i Bublewicza. Znajdziecie tam zebrane w jednym miejscu wszelkie niezbędne informacje jak np. MAPY Z TRASAMI PRZEJAZDÓW, GODZINY, LISTE ZAWODNIKÓW, ZAMKNIĘTE ULICE, ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW -
kliknij i zobacz PRZEWODNIK KIBICA.
   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych