.
wse

wse


Opublikowano: 2019-04-16

INFORMACJA O ZAMIARZE WSZCZĘCIA KONTROLI SKARBOWEJ – fałszywe e-maile, które są niebezpieczne trafiają również do wielickich przedsiębiorcówW ciągu ostatnich kilku miesięcy oszuści wysyłali i nadal wysyłają fałszywe e-maile o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”. O tym procederze który może być bardzo niebezpieczny dla naszego komputera i naszych danych ostrzegało na swojej stronie m.in. Ministerstwo Finansów.


Schemat jest zawsze ten sam. Otrzymujemy e-mail z tematem „INFORMACJA O ZAMIARZE WSZCZECIA KONTROLI SKARBOWEJ„ oraz poniższą treścią:

„Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 18.04.2016r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.04.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 29.04.2019r. o godz. 9.00.

Jednoczesnie Urzad Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pózn. zm.) w zwiazku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z pózn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje sie w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiazana/y do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspólpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie dzialalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiazany do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci.

Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku.

Zalacznik do pobrania

Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pózn. zm.).

———————————–

INSPEKTOR KONTROLI
Urzad Skarbowy
mgr Marzena Fierek„


Samo odebranie i przeczytanie wiadomości niczym nie grozi. Niebezpieczne jest natomiast otwieranie dołączonych do wiadomości załączników w których rzekomo ma się znajdować lista dokumentów jakie mamy przygotować do kontroli. Są to przeważnie pliki z rozszerzeniem *.html, które po otwarciu prawdopodobnie przekierowują na specjalnie przygotowaną stronę co skutkuje zainfekowaniem naszego komputera złośliwym i niebezpiecznym oprogramowaniem. Może również dojść do przekazania danych podatnika nieuprawnionym osobom.

Urzędy skarbowe nie są autorami takich wiadomości i co do zasady nie informują drogą mailową o wszczęciu kontroli. Prosimy o zwrócenie uwagi, że korespondencja mailowa kierowana przez urzędy skarbowe wysyłana jest wyłącznie z adresów o domenie „gov.pl”. Te fałszywe emaile przychodzą najczęściej z wyjątkowo dziwnych adresów jak chociażby: ahmed@eabg.ae czy veisk@o2.pl

leader wieliczka


   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce