. carrefour


Opublikowano: 2019-02-14

IX Zawody pływackie o Puchar Solnego MiastaW dniu 16 lutego na pływalni w "Solnym Mieście" rozegrane zostaną zawody pływackie o Puchar Solnego Miasta, pod patronatem Burmistrza Wieliczki.


Tradycyjnie rozegrane zostaną dwie rundy (druga 9 czerwca) i wyłonieni zostaną najlepsi pływacy 13-letni i młodsi z podziałem na kategorie wiekowe.

Wielickie zawody są organizowane dziewiąty rok i cieszą się dużym zainteresowaniem klubów pływackich z południowej Polski.

Dzięki licznym sponsorom Wieliczka gości co roku najlepszych zawodników z różnych województw, niejednokrotnie rekordzistów swoich okręgów i czołowych zawodników Polski.

Można przypuszczać, że również w lutym, na słupkach startowych będziemy mogli zobaczyć około czterystu zawodników.

Tradycją już jest, że Organizator nagradza najmłodszych zawodników za udział, aby zmotywować ich do dalszej pracy na treningach.

Zapraszamy do kibicowania, a najmłodszych do udziału.


   

9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...