. carrefour


Opublikowano: 2018-06-22

Jak przejąć majątek spadkowy? W każdy wtorek darmowe porady prawne w Wieliczce!Muszę zacząć w ten sposób – dział spadku to nie nabycie spadku!
Chociaż mocno powiązane, są to jednak dwa różne postępowania. Bez nabycia spadku nie możemy przeprowadzić postępowania o dział spadku.


Zakładam, że już jesteście po etapie postępowania o nabycie spadku. Wychodzicie zatem z Sądu, analizujecie to co Wam powiedział sędzia, bądź czytacie przysłany do domu odpis postanowieni, z którego wnika że zamiast oczekiwanego „majątku” otrzymaliście UDZIAŁ.

I co?– myślicie.Co mi to daje?

Jeżeli tak jest, to na pewno jesteście po etapie postępowania o nabycie spadku. Mieliście inne oczekiwania. Prawda?

Na pewno. Rzeczywiście jest tak, że postępowanie o nabycie spadku nie spełnia oczekiwań większości spadkobierców. Idziecie przecież do Sądu z nadzieją, że zostaną Wam przydzielone konkretne przedmioty ze spadku, a tu figa z makiem. Dowiadujecie się jedynie, że jesteście udziałowcami.

Ale w czym? – pytacie.

W bliżej nieokreślonej masie spadkowej – pada odpowiedź.

I co dalej?

Teraz jest właśnie ten czas, aby przejść do konkretów, czyli do działu spadku.

Chcesz dowiedzieć się jak go przeprowadzić i na czym polega czytaj tu ➡https://bit.ly/2Mz3JSG

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy wtorek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Jeżeli jesteś z Wieliczki lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. A. Kosiby 31 w Kancelarii Parafialnej Klasztoru Franciszkanów.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

artykuł sponsorowany   

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando