.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-09-24

Jakich błędów unikać przy oglądaniu mieszkania na wynajem?Wbrew pozorom znalezienie wymarzonego lokum nie jest wcale łatwym zadaniem. Aby uniknąć kłopotów, należy zachować wyjątkową czujność już na etapie przeglądania ogłoszeń w serwisach internetowych czy mediach społecznościowych. W pierwszej kolejności warto dokładnie przyjrzeć się zdjęciom, tak by oszczędzić sobie niepotrzebnej wyprawy. Właściciele mieszkań często nie podają niewygodnych faktów w opisie. Podejrzane są też oferty bez podanego numeru telefonu. Sprawdzamy, jakie są najczęstsze błędy podczas oglądania mieszkania.


Wynajem mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Przyszły najemca ma zazwyczaj kilka minut na obejrzenie lokalu w obecności właściciela. Mimo wszystko powinniśmy przyjrzeć się dokładnie wszystkim pomieszczeniom. Pozwoli to ocenić, jaki jest ogólny stan mieszkania, jego wyposażenie oraz sprawność instalacji. W związku z tym warto puścić wodę z kranu, włączyć światło czy sprawdzić szczelność okien. Podczas oglądania lokum należy też zwrócić uwagę na ściany, gniazdka elektryczne, zamki czy hałas dobiegający od sąsiadów. Powodem do zaniepokojenia są ciemne plamy w narożnikach lub za meblami. Może to być zapowiedzią pojawienia się pleśni albo grzyba w danym pomieszczeniu. Sprawdźmy też stan łóżka, wystarczy na nim przysiąść na chwilę.

Zanim zdecydujemy się na wynajem lokalu, nie bójmy się zapytać o warunki korzystania z mieszkania, terminy płatności oraz ponoszenie kosztów ewentualnych napraw. Powinniśmy się upewnić, że osoba, z którą zawieramy umowę, ma pełne prawo do dysponowania lokalem. W przeciwnym razie możemy popełnić duży błąd podpisując umowę najmu.

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie

Osoba zainteresowana wynajmem powinna przyjrzeć się dokładnie okolicy, w której położony jest lokal mieszkalny. Dla większości mieszkańców dużych miast ogromne znaczenie ma ilość punktów handlowo-usługowych, urzędów, przedszkoli czy szkół. Dużym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania do wynajęcia w Krakowie położone blisko centrum i uczelni wyższych. To idealna propozycja dla studentów, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu na dojazdy.

Pamiętajmy jednak, że koszty wynajmu mieszkania zależą w głównej mierze od lokalizacji. Nie dajmy się skusić na „wyjątkowe okazje”, jeśli cena odbiega znacznie od reszty oferowanych nieruchomości. Osoba zainteresowana lokalem do wynajęcia powinna też wiedzieć, że jedyną opłatą jaką właściciel może pobrać z góry jest kaucja. Zazwyczaj to równowartość jednego lub dwóch czynszów. Kwotę należy wpłacić dopiero w momencie podpisania umowy.

O czym należy pamiętać?

Warto też sprawdzić, czy do mieszkania przynależy komórka lokatorska lub dostępna jest suszarnia bądź wózkownia. Jeśli zdecydujemy się na wynajem mieszkania w nowoczesnym budownictwie, możemy liczyć na dodatkowe udogodnienia typu garaż podziemny albo strzeżone miejsce postojowe pod blokiem. Według deweloperów z Krakowa, utrzymuje się trend na mieszkania jedno- i dwupokojowe z rynku pierwotnego o metrażu od 25-40 metrów kwadratowych.

Opracowanie: GetHome.pl

artykuł sponsorowany   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek