cotton
Opublikowano: 2018-12-30

Jan-Krzysztof Duda wicemistrzem świata w szachach błyskawicznych

Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka) wywalczył w Sankt Petersburgu tytuł wicemistrza świata w szachach błyskawicznych.

Zwyciężył aktualny mistrz Norweg Magnus Carlsen. Jan Krzysztof Duda w Sankt Petersburgu w 21 rundach zgromadził 16,5 pkt, o pół mniej od mistrza. Polak wygrał 15 partii, przegrał tylko trzy pojedynki. Startowało 201 zawodników i 125 zawodniczek. Jan Krzysztof Duda reprezentuje MKS MOS Wieliczka do tego turnieju przystępował zajmując 47. miejsce w globalnym rankingu.

Wyniki MŚ w szachach błyskawicznych

Turniej open

1. Magnus Carlsen (Norwegia) 17,0 pkt (21 rund)

Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
V Gala Sportu Wielickiego
Data: 7 kwietnia 2019

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.