.


Opublikowano: 2019-10-29

Jubileusz 5-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie”Mija właśnie 5 lat od momentu, w którym grupa miłośników rodzimego folkloru powołała do życia Zespół Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie”. Zespół ten niemal od samego początku objęty został patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.


Na przestrzeni kilku ostatnich lat tancerze „Pogórza Wielickiego” wielokrotnie pokazali, że pasja, zapał i zaangażowanie są najlepszym sposobem na realizację celów. Mimo krótkiego stażu Zespół ma już na koncie pierwsze sukcesy: (m. in. I miejsce w Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i sąsiedzi”, utworzenie stowarzyszenia i realizacja za jego pośrednictwem, takich projektów jak: Dziecięcy Festiwal Folklorystyczny im. Seweryna Udzieli, czy też projekt na rozwój młodych organizacji społecznych pt. „Ku postępowi - profesjonalizm w działaniach na rzecz folkloru”

W dniu 27 października w Folwarku Zalesie w Grajowie odbyła się uroczystość związana z jubileuszem „Pogórza Wielickiego”, podczas którego nie mogło oczywiście zabraknąć występów – pieśni i tańca w wykonaniu samych Jubilatów. Życzenia i gratulacje dla członków Zespołu złożyli: Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce Magdalena Kot, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu w UMiG w Wieliczce Magdalena Golonka oraz przedstawiciele innych grup artystycznych ziemi wielickiej.

Link do pełnej fotorelacji - kliknij

CKiT Wieliczka
Fot. CKiTWieliczka

Jubileusz 5-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie” - zobacz zdjęcia   

Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko  
Data: 24 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert galowy z okazji 25-lecia Dziewczęcego Chóru „Ziarenko”, który odbędzie się 24 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce (zjazd od godziny 17.45).
Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce  
Data: 17 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 17 listopada odbędzie się w Wieliczce, a konkretnie w parku linowym Xtreme Park Wieliczka-Grabówki - I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce