.


kabaret

Opublikowano: 2019-10-29

Jubileusz 5-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie”Mija właśnie 5 lat od momentu, w którym grupa miłośników rodzimego folkloru powołała do życia Zespół Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie”. Zespół ten niemal od samego początku objęty został patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.


Na przestrzeni kilku ostatnich lat tancerze „Pogórza Wielickiego” wielokrotnie pokazali, że pasja, zapał i zaangażowanie są najlepszym sposobem na realizację celów. Mimo krótkiego stażu Zespół ma już na koncie pierwsze sukcesy: (m. in. I miejsce w Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i sąsiedzi”, utworzenie stowarzyszenia i realizacja za jego pośrednictwem, takich projektów jak: Dziecięcy Festiwal Folklorystyczny im. Seweryna Udzieli, czy też projekt na rozwój młodych organizacji społecznych pt. „Ku postępowi - profesjonalizm w działaniach na rzecz folkloru”

W dniu 27 października w Folwarku Zalesie w Grajowie odbyła się uroczystość związana z jubileuszem „Pogórza Wielickiego”, podczas którego nie mogło oczywiście zabraknąć występów – pieśni i tańca w wykonaniu samych Jubilatów. Życzenia i gratulacje dla członków Zespołu złożyli: Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce Magdalena Kot, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu w UMiG w Wieliczce Magdalena Golonka oraz przedstawiciele innych grup artystycznych ziemi wielickiej.

Link do pełnej fotorelacji - kliknij

CKiT Wieliczka
Fot. CKiTWieliczka

Jubileusz 5-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie” - zobacz zdjęcia   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki