. majowapark

Opublikowano: 2018-11-30

Kampania Zostań Żołnierzem w WieliczceWojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie realizuje kampanię "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, realizowana jest ona w formule tzw. "tygodni rekrutacyjnych".


Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszają mobilne zespoły rekrutacyjne złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień. W dniach 06-09.12.2018 r. na terenie Wieliczki zostaną wystawione stoiska promocyjno-informacyjne przygotowane przez WKU w Krakowie, przy współudziale żołnierzy z 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Odwiedzimy:

- 06-07.12.2018r. Powiatowy Park Rozwoju Sp. z o.o. - Kampus Wielicki, ul. Piłsudskiego 105, 32-020 Wieliczka

- 08-09.12.2018r. Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto, ul. Tadeusza Kościuszki 15, 32-020 Wieliczka


Żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Każdy zainteresowany służbą wojskową, jej różnymi a przede wszystkim ochotniczymi formami będzie mógł zgłębić wiedzę w rozmowie z nami. Chcę podkreślić, że wychodzimy do społeczeństwa z uwagi na fakt, że ciężko niekiedy jest się wybrać do WKU więc to WKU odwiedzają różne miejsca na terenie całego kraju.


   

Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.