.
Opublikowano: 2018-11-30

Kampania Zostań Żołnierzem w WieliczceWojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie realizuje kampanię "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, realizowana jest ona w formule tzw. "tygodni rekrutacyjnych".


Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszają mobilne zespoły rekrutacyjne złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień. W dniach 06-09.12.2018 r. na terenie Wieliczki zostaną wystawione stoiska promocyjno-informacyjne przygotowane przez WKU w Krakowie, przy współudziale żołnierzy z 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Odwiedzimy:

- 06-07.12.2018r. Powiatowy Park Rozwoju Sp. z o.o. - Kampus Wielicki, ul. Piłsudskiego 105, 32-020 Wieliczka

- 08-09.12.2018r. Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto, ul. Tadeusza Kościuszki 15, 32-020 Wieliczka


Żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Każdy zainteresowany służbą wojskową, jej różnymi a przede wszystkim ochotniczymi formami będzie mógł zgłębić wiedzę w rozmowie z nami. Chcę podkreślić, że wychodzimy do społeczeństwa z uwagi na fakt, że ciężko niekiedy jest się wybrać do WKU więc to WKU odwiedzają różne miejsca na terenie całego kraju.


   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią