.


wse

kabaret

Opublikowano: 2019-11-20

Kieszonkowiec okradający pasażerów w autobusach na trasie Wieliczka – Kraków zatrzymany.Policjanci z Komendy Powiatowej w Wieliczce zatrzymali mężczyznę, który od kilku miesięcy okradał pasażerów autobusów miejskich w Wieliczce. Łupem kieszonkowca najczęściej padały telefony komórkowe, karty płatnicze, gotówka oraz dokumenty.


Od sierpnia br. pasażerowie autobusów kursujących na trasie Wieliczka –Kraków, oraz stojący na przystankach autobusowych często padali ofiarami złodziei. Łącznie odnotowano 7 przypadków takich kradzieży. Sprawca wybierał osoby starsze, głównie kobiety, ale także przyjezdnych turystów, odwiedzających kopalnię soli. Złodziej poprzez upozorowanie upadku lub pretekstu udzielania pomocy przy wejściu do autobusu, zbliżał się do pokrzywdzonego a następnie dokonywał kradzieży kieszonkowej.

Szeroko zakrojone działania śledczych, pozwoliły na wytypowanie sprawcy kradzieży. W czwartek, na jednym z przystanków autobusowych, wieliccy kryminalni zatrzymali mieszkańca Krakowa, który próbował dokonać kolejnego przestępstwa. Funkcjonariusze postawili mężczyźnie trzy zarzuty dotyczące przestępstwa kradzieży. Teraz policjanci sprawdzają, czy 58-latek nie działał także w innych miastach naszego województwa. Sprawa ma charakter rozwojowy. Jest także duże prawdopodobieństwo, że niektórzy pokrzywdzeni nie zgłosili faktu kradzieży.

By ustrzec się przed działaniem kieszonkowców, z całą pewnością nie należy chować portfela w łatwo dostępną dla złodzieja tylną kieszeń spodni, czy zewnętrzną kieszeń kurtki, jak również trzymać go w reklamówce czy torebce, która luźno wisi na ramieniu, ponieważ takie sposoby chowania pieniędzy, nie są dla kieszonkowca żadnym utrudnieniem.

Najlepiej schować portfel w wewnętrzną, niewidoczną dla złodzieja część płaszcza czy kurtki, a torebkę lub saszetkę trzymać blisko „siebie” by mieć ją stale pod kontrolą.


KPP Wieliczka   

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli