.
Opublikowano: 2011-11-20

Klub Aktywnego Seniora – Lodowa róża i Iris-Folding


Popołudniową porą, 16 listopada, w ramach spotkań Klubu Aktywnego Seniora w wielickiej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty papiernicze. Zaprezentowana została lodowa róża oraz kartka bożonarodzeniowa wykonana techniką iris-folding

W pierwszej części spotkania uczestniczki miały możliwość zapoznać się kolejny już raz z techniką robienia bibułowych kwiatów z bibuły gofrowanej. Zaprezentowana została biała lodowa róża. Oj nie było łatwo – przyznawały uczestniczki spotkania. Żmudne zwijanie płatków i listków oraz owijanie łodyżek – nie lada wyczyn – ale wszystkim się udało i panie były z siebie bardzo dumne. Po wykonaniu róży rozdano szablony do wykonania dzwonka świątecznego metodą iris-folding. Jest to technika tworzenia obrazków z wyciętych w kartonie szablonów, wypełnionych papierowymi paskami. Efekt pracy był zdumiewający – las tęczowych dzwonków. Wszyscy byli z siebie bardzo dumni i wyrazili chęć udziału w kolejnym spotkaniu. Zapraszamy więc na 23 listopada o godz. 17:00 do wielickiej biblioteki. Pani Marysia – bibliotekarka ze Śledziejowic, pasjonatka i miłośniczka robót rękodzielniczych, zaprezentuje aniołka bożonarodzeniowego wykonanego haftem matematycznym.


Prowadzone w bibliotece spotkania z rękodzieła stwarzają uczestnikom wiele możliwości, dlatego zapewne cieszą się coraz większą popularnością i mają już grono swoich wiernych fanów. Na spotkaniach można nie tylko poznać nowe techniki rękodzielnicze i podzielić się pomysłami oraz zaprezentować własną twórczość, ale także rozwijać swoje zdolności. Spotkania są też atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego razem z ludźmi o podobnych zainteresowaniach

Zapraszamy mamy z dziećmi, babcie z wnukami, panie z Kół Gospodyń oraz członków Klubu Aktywnego Seniora. Zapraszamy do dzielenia się swoimi zdolnościami z innymi! U nas każdy może poprowadzić swoje spotkanie na temat ulubionej techniki.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów