.
Opublikowano: 2011-11-20

Klub Aktywnego Seniora – Lodowa róża i Iris-Folding


Popołudniową porą, 16 listopada, w ramach spotkań Klubu Aktywnego Seniora w wielickiej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty papiernicze. Zaprezentowana została lodowa róża oraz kartka bożonarodzeniowa wykonana techniką iris-folding

W pierwszej części spotkania uczestniczki miały możliwość zapoznać się kolejny już raz z techniką robienia bibułowych kwiatów z bibuły gofrowanej. Zaprezentowana została biała lodowa róża. Oj nie było łatwo – przyznawały uczestniczki spotkania. Żmudne zwijanie płatków i listków oraz owijanie łodyżek – nie lada wyczyn – ale wszystkim się udało i panie były z siebie bardzo dumne. Po wykonaniu róży rozdano szablony do wykonania dzwonka świątecznego metodą iris-folding. Jest to technika tworzenia obrazków z wyciętych w kartonie szablonów, wypełnionych papierowymi paskami. Efekt pracy był zdumiewający – las tęczowych dzwonków. Wszyscy byli z siebie bardzo dumni i wyrazili chęć udziału w kolejnym spotkaniu. Zapraszamy więc na 23 listopada o godz. 17:00 do wielickiej biblioteki. Pani Marysia – bibliotekarka ze Śledziejowic, pasjonatka i miłośniczka robót rękodzielniczych, zaprezentuje aniołka bożonarodzeniowego wykonanego haftem matematycznym.


Prowadzone w bibliotece spotkania z rękodzieła stwarzają uczestnikom wiele możliwości, dlatego zapewne cieszą się coraz większą popularnością i mają już grono swoich wiernych fanów. Na spotkaniach można nie tylko poznać nowe techniki rękodzielnicze i podzielić się pomysłami oraz zaprezentować własną twórczość, ale także rozwijać swoje zdolności. Spotkania są też atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego razem z ludźmi o podobnych zainteresowaniach

Zapraszamy mamy z dziećmi, babcie z wnukami, panie z Kół Gospodyń oraz członków Klubu Aktywnego Seniora. Zapraszamy do dzielenia się swoimi zdolnościami z innymi! U nas każdy może poprowadzić swoje spotkanie na temat ulubionej techniki.
Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych