. carrefour


Opublikowano: 2011-04-08

Klub Aktywnego Seniora – palma wielkanocna


5 kwietnia (wtorek) o godzinie 17.00 w ramach spotkań Klubu Aktywnego Seniora w wielickiej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty papiernicze. Tym razem Maria Guła – bibliotekarz ze Śledziejowic, zaprezentowała sposób wykonania krepinowej palmy wielkanocnej.


W ramach spotkań Klubu Aktywnego Seniora – sekcji rękodzielniczej, we wtorek odbyły się kolejne warsztaty papiernicze, na których została wykonana palma wielkanocna. Z wcześniej przygotowanych pociętych pasków krepiny zostały wykonane krokusy, stokrotki, różyczki i liście, które potem złożyły się na wielkanocną palmę. Wielkanocne palmy będzie można podziwiać w Niedzielę Palmową w rekach uczestników naszych spotkań. Wszystkie palmy staną się też zapewne wielkanocną ozdobą kilku wielickich domów. A z palmami wielkanocnymi wiąże się wiele ludowych zwyczajów i wierzeń. Poświęcona palma min. chroni ludzi, zwierzęta, domy, pola przed czarami, ogniem i wszelkim złem. Wysoka palma przyniesie jej twórcy długie i szczęśliwe życie, zaś piękna palma sprawi, że dzieci będą dorodne. I takie właśnie piękne palmy wykonały na spotkaniu przybyłe uczestniczki – członkinie Klubu Aktywnego Seniora, panie z Kół Gospodyń, babcie z wnuczkami oraz mamy. Zajęcia poprowadziła Maria Guła, która jest znana już wszystkim uczestnikom poprzednich zajęć rękodzielniczych – bibliotekarka, pasjonatka i miłośniczka robótek rękodzielniczych.


Jednym z działań Klubu Aktywnego Seniora są warsztaty papiernicze i rękodzielnicze. Sekcja „Szalone nożyczki – rękodzieło - zrób to sam”, bo tak ją żartobliwie nazwaliśmy, działa w naszej bibliotece już od września ubiegłego roku i cieszy się wciąż nieustającą popularnością. Na warsztatach uczestnicy zapoznawali się już z różnego rodzaju metodami i technikami zdobniczymi, takimi jak bibułkarstwo, Iris-folding, szydełko oraz haft matematyczny. Wykonywano bukiety wiosenne, palmy wielkanocne, gałązki choinkowe, szyszki i gwiazdy betlejemskie, kartki bożonarodzeniowe i wielkanocne oraz szydełkowe żonkile. Różnorodność technik, metod i motywów – to jest to, co pasjonuje uczestników spotkań i wciąga do poznawania czegoś nowego i doskonalenia już posiadanych umiejętności. U nas, w „Szalonych nożyczkach ” ciekawie można spędzić czas, spotkać się z koleżankami, pochwalić swoimi osiągnięciami oraz wymienić doświadczeniami na wszelkie możliwe tematy. Zapraszamy.Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych