.
Opublikowano: 2016-10-14

Kolejna śmierć na torach. Pociąg potrącił 93-letniego mężczyznęJeszcze nie tak dawno, bo pod koniec września, w Wieliczce na osiedlu Bogucice doszło do śmiertelnego potrącenia 16-letniej dziewczyny przez pociąg relacji Kraków Balice – Wieliczka Rynek Kopalnia.


Więcej na temat tego wypadku można było przeczytać u nas w tym miejscu. Natomiast dziś doszło w naszym regionie do kolejnej tragedii na torach. Około godziny 14:45 w Kłaju, pociąg relacji Zielona Góra – Przemyśl śmiertelnie potrącił 93-letniego mężczyznę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że starszy mężczyzna zbierał w pobliżu torów drewno na opał. Zauważywszy nadjeżdżający pociąg, prawdopodobnie próbował się oddalić, niestety nie zdążył przejść przez tory. Obecnie jeden tor jest wyłączony z ruchu, na miejscu znajduje się m.in. policja, straż pożarna, prokurator.


   


Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów