.
Opublikowano: 2011-09-01

Kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Wieliczki


Wczoraj nastąpiła kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum miasta. Związana jest ona z pracami kanalizacyjnymi na ulicy Sikorskiego. Do tej pory kierowcy otwartym odcinkiem ul. Sikorskiego mogli z pl. Kościuszki dojechać do Rynku Górnego, obecnie cała ulica Sikorskiego została wyłączona z ruchu.

Na skrzyżowaniu ulic Powstania Warszawskiego, Goliana oraz Sikorskiego została włączona sygnalizacja świetlna oraz ruch samochodowy, dwukierunkowy jest możliwy na ulicy Zamkowej w dół do ulicy Powstania Warszawskiego i w górę do ulicy Kilińskiego. Także w tym momencie kierowcy poruszający się ulicą Powstania Warszawskiego mogą skręcać w uruchomiony odcinek ulicy Sikorskiego do ul Zamkowej i dalej ulicą Zamkową w stronę rynku do ul. Kilińskiego. Natomiast do Rynku Górnego najłatwiej będzie się dostać skręcając z ulicy Limanowskiego w ul. Seraf. Planowo owa zmiana organizacji ruchu powinna potrwać miesiąc.

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek