.
wse

wse


Opublikowano: 2018-02-26

Kolejne włamania. Tym razem w Węgrzcach Wielkich i znów w Wieliczce.Zaledwie kilka dni temu, bo w piątek informowaliśmy o serii włamań zarówno w Wieliczce jak i okolicznych miejscowościach, tymczasem dowiedzieliśmy się, że doszło do kolejnych włamań i kradzieży.


Tuż przed weekendem pisaliśmy, że złodzieje pojawili się m.in. w Staniątkach, Niepołomicach, Podłężu, Golkowicach, Sułowie oraz w kilkukrotnie w samej Wieliczce (okolice m.in. ulicy Modrzewiowej, Wygody). Więcej o tym można przeczytać na naszej stronie w tym miejscu.

Jak się okazuje w minionym tygodniu doszło do kolejnych włamań. Złodzieje znów pojawili się w Wieliczce gdzie „weszli” do dwóch domów, m.in. przy ulicy Piłsudskiego. Do włamania doszło również w Węgrzcach Wielkich. Wygląda na to, że sezon na włamania w naszej okolicy trwa. Złodziei podobnie jak poprzednio najbardziej interesują pieniądze oraz biżuteria, a do domów najczęściej dostają się przez drzwi tarasowe pod nieobecność domowników.

Przypominamy, aby zwracać uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób „kręcących” się w rejonie mieszkań i domów. Czujność sąsiedzką, jest w takiej sytuacji nieoceniona. Nie udzielajmy informacji o sąsiadach osobom, których nie znamy, zwracajmy uwagę na „obce” samochody zaparkowane czy krążące w pobliżu naszych domów czy bloków. W przypadku zauważenia takich osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym wielicką Policję. Tak naprawdę każda informacja może pomóc w schwytaniu złodziei.

O tej porze roku dość szybko robi się ciemno. Gdy w domu/mieszkaniu nie pali się światło złodziej wie, że nikogo nie ma. Przed włamaniem może nas uchronić chociażby najzwyklejszy, automatyczny włącznik światła, który jest dostępny chociażby w hipermarketach. Jeżeli wyjeżdżasz poproś sąsiada o regularne wyciąganie listów ze skrzynki, zabieranie ulotek reklamowych i zapalanie światła co jakiś czas. To spowoduje, że złodzieje nie będą mieli pewności, czy mieszkanie zostało pozostawione bez opieki.

leader wieliczka


   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce