.
Opublikowano: 2018-02-26

Kolejne włamania. Tym razem w Węgrzcach Wielkich i znów w Wieliczce.Zaledwie kilka dni temu, bo w piątek informowaliśmy o serii włamań zarówno w Wieliczce jak i okolicznych miejscowościach, tymczasem dowiedzieliśmy się, że doszło do kolejnych włamań i kradzieży.


Tuż przed weekendem pisaliśmy, że złodzieje pojawili się m.in. w Staniątkach, Niepołomicach, Podłężu, Golkowicach, Sułowie oraz w kilkukrotnie w samej Wieliczce (okolice m.in. ulicy Modrzewiowej, Wygody). Więcej o tym można przeczytać na naszej stronie w tym miejscu.

Jak się okazuje w minionym tygodniu doszło do kolejnych włamań. Złodzieje znów pojawili się w Wieliczce gdzie „weszli” do dwóch domów, m.in. przy ulicy Piłsudskiego. Do włamania doszło również w Węgrzcach Wielkich. Wygląda na to, że sezon na włamania w naszej okolicy trwa. Złodziei podobnie jak poprzednio najbardziej interesują pieniądze oraz biżuteria, a do domów najczęściej dostają się przez drzwi tarasowe pod nieobecność domowników.

Przypominamy, aby zwracać uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób „kręcących” się w rejonie mieszkań i domów. Czujność sąsiedzką, jest w takiej sytuacji nieoceniona. Nie udzielajmy informacji o sąsiadach osobom, których nie znamy, zwracajmy uwagę na „obce” samochody zaparkowane czy krążące w pobliżu naszych domów czy bloków. W przypadku zauważenia takich osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym wielicką Policję. Tak naprawdę każda informacja może pomóc w schwytaniu złodziei.

O tej porze roku dość szybko robi się ciemno. Gdy w domu/mieszkaniu nie pali się światło złodziej wie, że nikogo nie ma. Przed włamaniem może nas uchronić chociażby najzwyklejszy, automatyczny włącznik światła, który jest dostępny chociażby w hipermarketach. Jeżeli wyjeżdżasz poproś sąsiada o regularne wyciąganie listów ze skrzynki, zabieranie ulotek reklamowych i zapalanie światła co jakiś czas. To spowoduje, że złodzieje nie będą mieli pewności, czy mieszkanie zostało pozostawione bez opieki.   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych