.

partnerrtv

intermarche


Opublikowano: 2018-03-08

Kolejne włamanie. W Koźmicach Wielkich złodzieje ukradli biżuterię wartą około 10 000 zł.Pod koniec lutego informowaliśmy o serii włamań do jakich doszło w naszej okolicy w ostatnim czasie. Włamywacze pojawili się wielokrotnie zarówno w samej Wieliczce jak i okolicznych miejscowościach.


Złodzieje w lutym pojawili się m.in. w Staniątkach, Niepołomicach, Podłężu, Golkowicach, Sułowie Węgrzcach Wielickich oraz w kilkukrotnie w samej Wieliczce (okolice m.in. ulicy Modrzewiowej, Wygody, Piłsudskiego).

W poniedziałek 5 marca, złodzieje znów dali o sobie znać. Tym razem z domu w Koźmicach Wielkich ukradli biżuterię wartką około 10 000 zł. Biżuteria i gotówka – to najczęściej interesuje włamywaczy. Do domów wchodzą głownie przez drzwi tarasowe pod nieobecność domowników.

Przypominamy, aby zwracać uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób „kręcących” się w rejonie mieszkań i domów. Czujność sąsiedzką, jest w takiej sytuacji nieoceniona. Nie udzielajmy informacji o sąsiadach osobom, których nie znamy, zwracajmy uwagę na „obce” samochody zaparkowane czy krążące w pobliżu naszych domów czy bloków. W przypadku zauważenia takich osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym wielicką Policję. Tak naprawdę każda informacja może pomóc w schwytaniu złodziei.

O tej porze roku dość szybko robi się ciemno. Gdy w domu/mieszkaniu nie pali się światło złodziej wie, że nikogo nie ma. Przed włamaniem może nas uchronić chociażby najzwyklejszy, automatyczny włącznik światła, który jest dostępny chociażby w hipermarketach. Jeżeli wyjeżdżasz poproś sąsiada o regularne wyciąganie listów ze skrzynki, zabieranie ulotek reklamowych i zapalanie światła co jakiś czas. To spowoduje, że złodzieje nie będą mieli pewności, czy mieszkanie zostało pozostawione bez opieki.
   
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych  
Data: 25.II - 04.II 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starosta Wielicki zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie m.in. koncert zespołu "FORTECA" czy Rodzinny Bieg Pamięci "Tropem Wilczym". Szczegóły obchodów znajdują się na plakacie poniżej.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  
Data: 4 marca 2018
Lokalizacja: Wieliczka

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić „Żołnierzy Wyklętych” działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”