.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-10-03

Koncert Charytatywny dla Agnieszki Ziółkowskiej z MGOPS już w niedzielę!W najbliższą niedzielę 6 października w Wielickiej Mediatce odbędzie się Koncert Charytatywny dla Agnieszki Ziółkowskiej z MGOPS.


Agnieszka Ziółkowska to wieloletni współpracownik w zespole MGOPS w Wieliczce. Aga dzisiaj potrzebuje pomocy, o którą bardzo prosimy. Agnieszka zmaga się z chorobą nowotworową, która zaatakowała podstępnie nie dając żadnych objawów. To złośliwy nowotwór piersi HER2 naciekający o dużym stopniu agresywności. Obok herceptyny, która jest refundowana powinna wdrożyć także leczenie lekiem Perjeta. Ma on za zadanie spowolnić lub zatrzymać wzrost komórek nowotworowych w raku HER2 a nawet spowodować ich śmierć. To przeznaczony specjalnie do walki z tego rodzaju rakiem lek, który znacząco zwiększa szanse Agnieszki na przeżycie. Niestety, nie jest dla niej refundowany i jest bardzo drogi. Jedna ampułka to ponad 11.000 zł., a cała kuracja (leczenie przedoperacyjne, a następnie jeszcze rok przyjmowania preparatu) to łączny koszt około 200.000 zł. Z Państwa pomocą będzie to możliwe...

Na stronie Fundacji Onkologicznej Alivia została uruchomiona zbiórka gdzie można wesprzeć finansowo leczenie Agnieszki. Na chwilę obecną udało się zebrać blisko 30% potrzebnej kwoty. Na stronie zbiórki można uzyskać szczegółowe informacje na temat choroby Agnieszki oraz wesprzeć ją finansowo – KLIKNIJ TUTAJ.

Już w najbliższą niedzielę 6 października w Wielickiej Mediatece odbędzie się Koncert Charytatywny. Podczas całego wydarzenia będą prowadzone licytacje, a cały dochód z tej imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Agnieszki Zółkowskiej. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji jak m.in. warsztaty Joanny Studnickiej uczestniczki programu MasterChef, pokazy Wielickiego Klubu Karate Kyokuskinkai, animacje dla rodzin, kiermasz domowych słodkości, gry, warsztaty plastyczne. Wystąpią Native, Outsider, Bluesfera, Heart Attack, Sami. Szczegółowy program na plakacie poniżej.

Na wydarzeniu na Facebook-u można zobaczyć jakie licytacje będą się odbywać dla Agnieszki Ziółkowskiej - KLIKNIJ TUTAJ. M.in. znajdziemy tam do wylicytowania płytę winylową z autografem Pawła Mąciwody basisty legendarnego zespołu SCORPIONS. wygranie licytacji łączy się z zaproszeniem od Pawła Mąciwody na kolację w Wieliczce... To tylko jedna z wielu licytacji.

W najbliższą niedzielę 6 października zapraszamy do Wielickiej Mediateki od godziny 12:00.
   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika