.
Opublikowano: 2019-07-10

Koncert Electric Shepherd i gościeCentrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprasza na koncert specjalny Electric Shepherd i goście czyli muzyczne czuwanie Elektrycznego Pastucha nad Piwnicznym Barankiem Jazzowym na wielickim rynku. Zespół Marka Stryszowskiego wystąpi w rodzinnej Wieliczce, na Rynku Górnym już 26 lipca 2019 r. o godz. 20.00.


Wydarzenie związane jest z uhonorowaniem Marka Stryszowskiego statuetką BARANKA JAZZOWEGO - nagrodą przyznawaną wybitnym artystom związanym z historią jazzu w Krakowie. Tym samym pochodzący z Wieliczki muzyk dołączył do grona takich jazzowych osobistości jak Tomasz Stańko, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Janusz Grzywacz, czy też Jarek Śmietana. Uroczyste wręczenie BARANKA będzie miało miejsce 27 lipca podczas finałowego koncertu Summer Jazz Festiwal na dziedzińcu Pałacu pod Baranami w Krakowie.

Zespół wystąpi w składzie:

Marek Stryszowski - saksofony, EWI, wokal, loops
Tadeusz Leśniak - instrumenty klawiszowe, akordeon
Krzysztof Ścierański - gitara basowa, gitara
Sławomir Berny - instrumenty perkusyjne, perkusja

gościnnie:

Ewelina Cassette - wokal
Aleksandra Dudziak – wokal


/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią