.


kabaret

Opublikowano: 2019-07-10

Koncert Electric Shepherd i gościeCentrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprasza na koncert specjalny Electric Shepherd i goście czyli muzyczne czuwanie Elektrycznego Pastucha nad Piwnicznym Barankiem Jazzowym na wielickim rynku. Zespół Marka Stryszowskiego wystąpi w rodzinnej Wieliczce, na Rynku Górnym już 26 lipca 2019 r. o godz. 20.00.


Wydarzenie związane jest z uhonorowaniem Marka Stryszowskiego statuetką BARANKA JAZZOWEGO - nagrodą przyznawaną wybitnym artystom związanym z historią jazzu w Krakowie. Tym samym pochodzący z Wieliczki muzyk dołączył do grona takich jazzowych osobistości jak Tomasz Stańko, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Janusz Grzywacz, czy też Jarek Śmietana. Uroczyste wręczenie BARANKA będzie miało miejsce 27 lipca podczas finałowego koncertu Summer Jazz Festiwal na dziedzińcu Pałacu pod Baranami w Krakowie.

Zespół wystąpi w składzie:

Marek Stryszowski - saksofony, EWI, wokal, loops
Tadeusz Leśniak - instrumenty klawiszowe, akordeon
Krzysztof Ścierański - gitara basowa, gitara
Sławomir Berny - instrumenty perkusyjne, perkusja

gościnnie:

Ewelina Cassette - wokal
Aleksandra Dudziak – wokal


/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki