.
Opublikowano: 2013-06-16

Konferencja Episkopatu Polski w Wieliczce


W dniach od 21 do 23 czerwca br. odbywać się będzie w Wieliczce 362. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi będą obradować w Centrum Konferencyjnym „Solne Miasto”, ul. Tadeusza Kościuszki 15.

21 czerwca (piątek) o godz. 10.45 (Centrum Konferencyjne “Solne Miasto”) serdecznie zapraszamy na Wspólną modlitwę z młodzieżą na zakończenie roku szkolnego i błogosławieństwo biskupów na czas wakacji – w ten symboliczny sposób biskupi rozpoczną pierwszy dzień obrad Konferencji Episkopatu Polski.

22 czerwca (sobota), o godz. 8.00, w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki (kościół oo. Franciszkanów) kardynałowie i biskupi odprawią Mszę Świętą przy grobie Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.

23 czerwca (niedziela), odbędzie się Pielgrzymka Mieszkańców Gminy Wieliczka do Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach.

O godz. 10.00 będziemy uczestniczyć w uroczystym poświęceniu kościoła pw. bł. Jana Pawła II

Do wzięcia udziału w tych wydarzeniach serdecznie zapraszamy! Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Episkopatu Polski:Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek