.
Opublikowano: 2018-12-05

Koniec budowy rond. od dziś ul. Krakowska jest przejezdna w obie strony.Dobiegła końca jedna z największych i najtrudniejszych inwestycji drogowych w naszym mieście. 18 czerwca rozpoczęła się przebudowa ulicy Krakowskiej wraz z budową dwóch rond.


Dziś, 5 grudnia mieszkańcy znów mogą poruszać się ulicą Krakowską w obie strony – konie utrudnień na wyjeździe z Wieliczki. Wartość tej inwestycji to 6,5 mln złotych. Projekt był realizowany ze środków Miasta i Gminy Wieliczka oraz z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią