bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-09-16

Konkurs patriotyczny dla szkółRusza III edycja skierowanego do uczniów małopolskich szkół konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” – tym razem pod hasłem #Rozśpiewana małoPolska od Bałtyku aż do Śląska. Kto swoją interpretacją podbije serca jurorów? Kto olśni muzycznym talentem? Konkursowe zgłoszenia można nadsyłać do 5 października.


Co roku młodzi artyści udowadniają, że utwory patriotyczne posiadają ogromny potencjał. Śpiewanie ich to z jednej strony wyraz pamięci o skomplikowanej polskiej historii, z drugiej zaś niepowtarzalna szansa, by zaprezentować talent przed szerszą publicznością. W konkursie mogą wziąć udział wokaliści i instrumentaliści, soliści oraz zespoły (do 5 osób). Przewidziano dwie kategorie wiekowe – klasy I-IV oraz V-VIII. Zgłoszeń dokonują szkoły podstawowe, domy kultury, ogniska muzyczne, chóry parafialne, etc. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Sto lat upłynęło również od powstania i plebiscytu na Śląsku oraz plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu. Dokładnie przed wiekiem odbyły się zaślubiny Polski z morzem. To ważne wydarzenia, a także dobra inspiracja przy wyborze konkursowego repertuaru oraz dla scenariuszy i scenografii teledysków. Jurorzy ocenią m.in. muzykalność, dykcję, biegłość w grze na instrumencie, a także pomysł na patriotyczny klip.

W III edycji „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” głos otrzyma publiczność. Za pośrednictwem Facebooka będzie mogła głosować na wybrany utwór. Kandydatów do Nagrody Publiczności zarekomenduje jury.

Laureaci, zgodnie z tradycją, wystąpią w koncercie finałowym w Kopalni Soli „Wieliczka”. Uroczystą galę zaplanowano na 6 listopada. Formuła koncertu będzie uzależniona od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Do udziału w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” zapraszają Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Damian Konieczny, Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Jan Godłowski. Przedsięwzięcie swoim patronatem objęła Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty. Konkurs dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” figuruje w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Regulamin konkursu można znaleźć m.in. na www.kopalniawieliczka.eu, www.kopalnia.pl, www.muzueum.wieliczka.pl, www.malopolska.uw.gov.pl, www.kuratorium.krakow.pl
Konkurs patriotyczny dla szkół - zobacz zdjęcia   Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU