. majowapark

Opublikowano: 2019-01-29

Kopalnia laureatką VOX OperaOpera Krakowska już po raz piętnasty wyróżniła szczególnie dla niej zasłużone osoby, firmy oraz instytucje. Nagroda VOX Opera 2018 powędrowała m.in. do wielickiej kopalni, a odebrał ją Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.


Kopalnię uhonorowano za „współpracę przy realizacji spektakli i projektów”. - Operę Krakowską i Kopalnię Soli „Wieliczka” łączy przede wszystkim muzyka. Co prawda u nas w podziemiach nie mamy kurtyny, loży, nie mamy też tak pięknego gmachu, ale mamy sól - i w tej soli muzyka z Opery Krakowskiej brzmi pięknie i głęboko – powiedział Prezes Damian Konieczny. - To dla mnie zaszczyt odebrać dzisiaj to wyróżnienie. Jestem głęboko przekonany, że Opera Krakowska będzie dalej – u nas w podziemiach – dostarczać wiele emocji i piękna – dodał. Nagrodą VOX 2018 Opera Krakowska wyróżniła również Tauron Dystrybucja S.A

Wspólnych muzycznych przedsięwzięć kopalni i Opery jest rzeczywiście wiele. Wystarczy wspomnieć początek stycznia i niezapomniane Koncerty Noworoczne: wspaniali soliści, orkiestra, balet i repertuar, który sprawił, że w kolejne dwa wieczory na widowni zasiadł komplet publiczności.    Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.