. carrefour


Opublikowano: 2019-01-29

Kopalnia laureatką VOX OperaOpera Krakowska już po raz piętnasty wyróżniła szczególnie dla niej zasłużone osoby, firmy oraz instytucje. Nagroda VOX Opera 2018 powędrowała m.in. do wielickiej kopalni, a odebrał ją Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.


Kopalnię uhonorowano za „współpracę przy realizacji spektakli i projektów”. - Operę Krakowską i Kopalnię Soli „Wieliczka” łączy przede wszystkim muzyka. Co prawda u nas w podziemiach nie mamy kurtyny, loży, nie mamy też tak pięknego gmachu, ale mamy sól - i w tej soli muzyka z Opery Krakowskiej brzmi pięknie i głęboko – powiedział Prezes Damian Konieczny. - To dla mnie zaszczyt odebrać dzisiaj to wyróżnienie. Jestem głęboko przekonany, że Opera Krakowska będzie dalej – u nas w podziemiach – dostarczać wiele emocji i piękna – dodał. Nagrodą VOX 2018 Opera Krakowska wyróżniła również Tauron Dystrybucja S.A

Wspólnych muzycznych przedsięwzięć kopalni i Opery jest rzeczywiście wiele. Wystarczy wspomnieć początek stycznia i niezapomniane Koncerty Noworoczne: wspaniali soliści, orkiestra, balet i repertuar, który sprawił, że w kolejne dwa wieczory na widowni zasiadł komplet publiczności.