. carrefour

cotton
Opublikowano: 2019-03-20

Kopalnia po raz drugi z prestiżowym certyfikatemKopalnia Soli „Wieliczka” S.A. otrzymała certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagrodę z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy odebrał Prezes Zbigniew Zarębski. Uroczystość odbyła się 19 marca w Pałacu Prezydenckim.


Przestrzegają przepisów prawa pracy, dbają o BHP, proponują zatrudnienie stabilne i na czas nieokreślony, zawierają układy zbiorowe pracy, posiadają rady pracowników, szanują prawo do zrzeszania się w związki zawodowe – oto posiadacze certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W XI edycji konkursu organizowanego przez NSZZ „Solidarność” pod patronatem Prezydenta RP uhonorowano 22 pracodawców.

- Z wielką radością pragnę powiedzieć, że są wśród nich dwie znane polskie firmy, które były tutaj obecne także 11 lat temu, także wtedy, w tym 2008 roku, 21 stycznia byli tutaj przedstawiciele Kopalni Soli w Wieliczce, byli przedstawiciele Zakładów Chemicznych Siarkopol w Tarnobrzegu i także odbierali wtedy tę pierwszą nagrodę dla Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom. Jestem ogromnie szczęśliwy i z całego serca dziękuję, że kontynuujecie to Państwo – podkreślił w swoim wystąpieniu Prezydent Andrzej Duda.

Wyróżnienia są tym cenniejsze, że tak naprawdę przyznawane przez samych pracowników. – To nie pracodawca pracodawcy, ale związek zawodowy w imieniu pracowników wręcza certyfikat „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom” – wyjaśniał ideę konkursu Piotr Duda, Przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Kopalnię Soli „Wieliczka” S.A. uhonorowano m.in. za bardzo dobre relacje z załogą oraz jej przedstawicielami, podnoszenie kwalifikacji załogi czy wprowadzenie pracowniczego programu emerytalnego. – Ten certyfikat to wyraz zaufania pracowników do kopalni, a także ich akceptacji i poparcia dla działań firmy. Potwierdzenie dobrej współpracy na linii zarząd-związki-pracownicy. Zabytkowa wielicka kopalnia to przede wszystkim ludzie, którzy już od 700 lat ją tworzą i ochraniają. Jestem zaszczycony, że uznają także za przyjaznego i rzetelnego pracodawcę – powiedział Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

Kopalnia dba o swoją załogę, wspiera jej rozwój, systematycznie podnosi wynagrodzenie, przestrzega przepisów prawa pracy, troszczy się o bezpieczeństwo – potwierdza Adam Gawlik, Przewodniczący MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”. – Wzajemne zaufanie między pracodawcą a pracownikami jest efektem dialogu, bo tylko w ten sposób, rozmawiając, można wypracowywać dobre wzorce i praktyki – komentuje Przewodniczący.

Podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim Kopalnię Soli „Wieliczka” reprezentowali również Członek Zarządu Jarosław Malik, Dyrektor Biura Spółki Tomasz Broniowski, Przewodniczący MK NSZZ „Solidarność” Adam Gawlik oraz Prezes Trasy Turystycznej Damian Konieczny.


Kopalnia po raz drugi z prestiżowym certyfikatem - zobacz zdjęcia   Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego