.


kabaret

Opublikowano: 2020-04-03

Kopalnia też pomagaW czasach epidemii przedsiębiorstwa i osoby prywatne mobilizują się do wsparcia szpitali i innych służb. W pomoc sektorowi ochrony zdrowia i potrzebującym jednostkom włączyła się też Kopalnia Soli „Wieliczka”.


Z jednej strony w sytuacji zamknięcia obiektu dla ruchu turystycznego kopalnia została z zapasami żywności, którą należało zagospodarować, a z drugiej pojawiły się zapytania ze strony zakładów opieki zdrowotnej czy kopalnia może je wesprzeć np. maseczkami ochronnymi.

Na początek zgłosiło się 25 pracowników do przygotowań i szycia maseczek. Kucharze byli chętni do przygotowywania obiadów, a kolejni pracownicy do ich rozwożenia. Ruszyła akcja: w trzy dni uszyto 930 maseczek, rozwieziono 200 obiadów. Działanie początkowo uruchomione z myślą o powiecie wielickim obejmuje coraz większy zasięg. Pierwsze dni akcji to dostarczenie maseczek i obiadów m.in. do szpitali i przychodni: w Krakowie, Myślenicach, Oświęcimiu, a także Policji Powiatowej w Wieliczce.

Szczególnym powodzeniem cieszą się maseczki ochronne, na które lista chętnych się wydłuża, wśród zainteresowanych są m.in. kolejne szpitale w Krakowie, Pogotowie Ratunkowe czy Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Maseczki wykonane są z trzech warstw certyfikowanej włókniny medycznej, sposób ich wykonania był konsultowany w środowisku lekarskim. Ambitne plany kopalni to 500 maseczek i 300 obiadów dziennie.

Jednostki z regionu zaangażowane w walkę z epidemią mogą zgłaszać zapotrzebowanie na adres e-mail kopalni: sekretariat@kopalnia.pl


Kopalnia też pomaga - zobacz zdjęcia   7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki