. carrefour


Opublikowano: 2019-02-14

Kopalnia zaprasza przedszkola do udziału w akcji „Zdrowie na 5+”Co roku, wiosną i jesienią, do wielickich oraz krakowskich przedszkoli wyruszają fizjoterapeuci z Uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka”. Podczas zajęć uczą dzieci, jak dbać o zdrowie, a także zachęcają najmłodszych do aktywności fizycznej. Akcja jest bezpłatna i kierowana do przedszkoli z Wieliczki i powiatu wielickiego oraz z Krakowa. Placówki zainteresowane udziałem w najbliższej edycji projektu mogą zgłaszać się telefonicznie (tel. 12 278 73 70) lub mailowo (e-mail: 5+@kopalnia.pl) do 14 marca. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność rezerwacji.


W tym roku fizjoterapeuci odwiedzą przedszkolaki między 18 a 29 marca. W myśl zasady „ruch to zdrowie”, zaproszą dzieci nie tylko do zdobywania wiedzy, ale też do ćwiczeń m.in. relaksacyjnych i oddechowych. Najmłodsi dowiedzą się, jak prawidłowo oddychać i jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste powietrze. „Zdrowie na 5+” ma charakter profilaktyczny oraz edukacyjny. Wyrabia w 5-, 6-latkach dobre nawyki, promuje zdrowy styl życia, uczy poprzez zabawę. Zajęcia trwają ok. 45 minut i są bezpłatne.

Organizowaną od roku 2017 akcję doceniają dzieci i rodzice, doceniają również nauczyciele wychowania przedszkolnego. Do tej pory wzięło w niej udział ok. 200 placówek oraz ponad 6 tys. przedszkolaków. Projekt trafił do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jako przykład skutecznych działań na rzecz prozdrowotnej edukacji. 


Kopalnia zaprasza przedszkola do udziału w akcji „Zdrowie na 5+” - zobacz zdjęcia   9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...