. majowapark

Opublikowano: 2019-02-14

Kopalnia zaprasza przedszkola do udziału w akcji „Zdrowie na 5+”Co roku, wiosną i jesienią, do wielickich oraz krakowskich przedszkoli wyruszają fizjoterapeuci z Uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka”. Podczas zajęć uczą dzieci, jak dbać o zdrowie, a także zachęcają najmłodszych do aktywności fizycznej. Akcja jest bezpłatna i kierowana do przedszkoli z Wieliczki i powiatu wielickiego oraz z Krakowa. Placówki zainteresowane udziałem w najbliższej edycji projektu mogą zgłaszać się telefonicznie (tel. 12 278 73 70) lub mailowo (e-mail: 5+@kopalnia.pl) do 14 marca. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność rezerwacji.


W tym roku fizjoterapeuci odwiedzą przedszkolaki między 18 a 29 marca. W myśl zasady „ruch to zdrowie”, zaproszą dzieci nie tylko do zdobywania wiedzy, ale też do ćwiczeń m.in. relaksacyjnych i oddechowych. Najmłodsi dowiedzą się, jak prawidłowo oddychać i jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste powietrze. „Zdrowie na 5+” ma charakter profilaktyczny oraz edukacyjny. Wyrabia w 5-, 6-latkach dobre nawyki, promuje zdrowy styl życia, uczy poprzez zabawę. Zajęcia trwają ok. 45 minut i są bezpłatne.

Organizowaną od roku 2017 akcję doceniają dzieci i rodzice, doceniają również nauczyciele wychowania przedszkolnego. Do tej pory wzięło w niej udział ok. 200 placówek oraz ponad 6 tys. przedszkolaków. Projekt trafił do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jako przykład skutecznych działań na rzecz prozdrowotnej edukacji. 


Kopalnia zaprasza przedszkola do udziału w akcji „Zdrowie na 5+” - zobacz zdjęcia   Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.